Дотримуйтесь безпеки під час відпочинку на воді.

Плануючи свій відпочинок, багато-хто забуває про елементарні правила безпеки. Нагадаємо основні з них:

Розпалені сонцем, не поринайте різко у воду, так як через контраст температур відбувається надмірне скорочення м’язів і, як наслідок, – зупинка серця. У воду треба заходити повільно, занурюватися поступово.

Небезпечно організовувати ігри на воді, пов’язані з пірнанням, захватом чи штовханням тих, хто купається поруч.

Також однією з основних небезпек, що призводять до трагічних ситуацій, є купання в нетверезому стані. Не вживайте перед купанням спиртні напої. Вони небезпечні навіть при невеликій концентрації в крові, тому що алкоголь блокує ділянку мозку, яка керує розширенням і звуженням судин. А значить, може призвести до судом та втрати свідомості.

Не залишайте дітей самих біля води! Переконайтеся, що вони добре засвоїли правила безпеки і знають, що купатися можна тільки з дозволу і в присутності дорослих.

Навчально-методичний центр цивільного захисту та безпеки життєдіяльності Івано-Франківської області

Відділ з питань НС  Чернелицької селищної ради