Щодо системи патронатного виховання

    Фото без опису

     Інтернати та дитячі будинки являються не найкращим місцем для виховання дитини. Інтернатна система давно застаріла . Лише понад 10% дітей, які перебувають в інтернатах, є повними чи частковими сиротами або позбавленими батьківського піклування. Інші ж діти потрапили в такі заклади через бідність родини, особливі освітні потреби, стан здоров’я або неспроможність батьків самостійно дбати про своїх дітей.

    Тому в Україні було запроваджено таке новаторство, як патронатна родина, яка згодом стала кращою альтернативою інтернатному вихованню.Патронатні сім’ї в Україні почали створюватися з 2009 року.

Що таке сімейний патронат над дитиною?

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини в сім’ї патронатного вихователя на період подолання дитиною, її батьками або іншими законними представниками складних життєвих обставин.

     Що це дасть для дитини:догляд, безпеку, виховання та реабілітацію дитини в умовах сім’ї, підтримане спілкування з рідними; а в разі неможливості повернення до біологічної родини – пошук для дитини нової сім’ї.

Патронатними вихователями можуть стати:

- громадяни України віком від 35 до 60 років (для жінки) і від 35 до 65 років (для чоловіка), які перебувають у зареєстрованому шлюбі та проживають на спільній житловій площі;

- мають позитивний досвід сімейного виховання дітей;

- мають житло (власне, орендоване чи на правах користування);

- не мають судимості;

- стан здоров’я яких дозволяє забезпечувати догляд та виховання дітей;

- одна (один) з яких виконання обов’язків патронатного вихователя не поєднує з іншою трудовою діяльністю;

- зібрали та надали відповідний пакет документів, необхідний для кандидатів у патронатні вихователі;

- пройшли навчання та отримали довідку та рекомендацію за результатами навчання за тренінговою Програмою підготовки сімей-кандидатів у патронатні вихователі.

Як стати патронатним вихователем:

Звернутись до центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, служби у справах дітей за місцем проживання, з наступними документами:

1) заявою;

2) копією паспорта громадянина України;

3) копією трудової книжки (у разі наявності);

4) висновки про стан здоров’я кандидата у патронатні вихователі та осіб, які проживають разом з ним, складені за формою згідно з додатком 5 до Порядку провадження органами опіки та піклування діяльності, пов’язаної із захистом прав дитини, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 24 вересня 2008 р. № 866;

5) довідкою про відсутність судимості, в тому числі членів його сім’ї, які досягли чотирнадцятирічного віку і проживають разом з кандидатом у патронатні вихователі;

6) копією документа, що підтверджує право власності або користування житловим приміщенням;

7) письмовою згодою на влаштування дитини в сім’ю кандидата у патронатні вихователі усіх членів його сім’ї, які проживають разом з ним, в тому числі дітей, які досягли такого віку та рівня розвитку, що можуть її висловити.

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь