Стан виконання завдань і вирішення питань у сфері пожежної безпеки наоб’єктах і територіях Чернелицької громади, що вирішувалися протягом січня- квітня 2022 року

Фото без опису

   На  території  Чернелицької  селищної  ради створено місцеву пожежну охорону (МПО) Чернелицької селищної ради у складі: 2  пожежних  команд загальною кількістю 4 осіб, затверджене положення про добровільну пожежну охорону Чернелицької селищної ради.

Начальником місцевої  пожежної охорони призначений Соколов Олексій Ігорович.

Згідно Плану реагування на надзвичайні ситуації між членами команди розподілені завдання та обов’язки між суб’єктами та підрозділами в громаді, а також їх взаємодія під час кризової ситуації.

Члени команди забезпечені всім необхідним спецодягом та взуттям. Пройшли спеціальне навчання з спеціальної підготовки членів місцевої  пожежної охорони.

 

    Місцева  пожежна  охорона  має один  пожежний  автомобіль ЗІЛ 130 та мотопомпа NR-80 , що використовуються Місцевою пожежною охороною у випадку надзвичайних ситуацій.

Пункти розташування МПО:

  • смт Чернелиця, вулиця Довбуша.

Загін   місцевої пожежної охорони Чернелицької  селищної ради успішно співпрацює з Коломийським районним сектором Головного Управління Державної Служби України з надзвичайних ситуацій у Івано-Франківській   області.

По  Чернелицькій селищній  раді на протязі 3-х місяців 2022 року видано ряд розпорядчих документів направлених на недопущення загрози життю і здоров’ю населення  внаслідок виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з виникненням пожеж.  Але   хоч  і  була  проведено  велику  просвітницьку  роботу  серед  населення,  пожеж  уникнути  в  громаді  не  вдалося.   Особливо  багато  пожеж  було  через  нехтування  населенням  громади  елементарних   правил  пожежної  безпеки  під  час  весняних  робіт :  місцева  пожежна  охорона  гасила    пожежі  на  земельних  угіддях  через  підпал  сухої  трави    у  селі  Вільхівці  18.03.2022 року, 22.03.2022  року,  у селищі  Чернелиця  16.02.2022 року,  19.03.2022 року.  Також  місцева  пожежна  охорона  брала  участь  у  гасінні  пожежі  у  житловому  будинку в  селі  Вільхівці  по  вулиці  Незалежності.  Працівники  МПО  беруть  активну  участь  у  допомозі  громадянам  із  числа  внутрішньо переміщених  осіб,  а  саме  забезпечували  водою  сім’ї  в    селі Колінки,  в   селищі Чернелиця. Щоб  успішно  працював  бізнес  у  громаді,  не  переривався  технологічний  процес  працівники    місцевої  пожежної  охорони  допомагали  водопостачанням ПП «Дажбог».

Організовано роз’яснювальну роботу щодо попередження надзвичайних ситуацій, із залученням   різноманітних  засобів  для  різних  верств  населення.  Проводяться  бесіди,  навчання,  тренування   на протипожежну тематику та цивільний захист, з питань дотримання вимог чинного законодавства цивільного захисту, пожежної та техногенно-екологічної безпеки, виконання річних планів підготовки об’єктів з ЦЗ.

Вжито заходів з придбання та комплектації відокремлених підрозділів

первинними засобами пожежогасіння ( пожежним інструментом та інвентарем).

У всіх  підрозділах, усі вогнегасники, термін діагностування у яких вийшов, пройшли обслуговування на спеціалізованому підприємстві згідно укладеного договору та готові до використання за призначенням.

З метою підготовки об’єктів Чернелицької  селищної  ради до експлуатації у весняно-літній пожежо небезпечний період 2022 року  головним  спеціалістом Штограмом  П.К.  та    працівниками місцевої пожежної  охорони спільно  з  керівниками  підрозділів    проведено наступні заходи:

 працівниками служби з питань цивільного захисту, пожежної безпеки та екології, спільно з членами пожежно-технічних комісій відокремлених підрозділів, здійснені обстеження протипожежного стану територій, будинків та споруд ;

 на об'єктах оновлено інформаційно-довідкові куточки з цивільного захисту та пожежної безпеки з наочною агітацією ;

 наказами керівників, призначені відповідальні особи за дотриманням протипожежного режиму, справності електромережі та електрообладнання, технологічного обладнання, забезпечення приміщень первинними засобами пожежогасіння;

 в навчально-методичному центрі цивільного захисту та безпеки життєдіяльності області та навчально – курсовому комбінаті  забезпечено навчання працівників правилам цивільного захисту, пожежної безпеки та проведено позапланові інструктажі працівникам підрозділів, задіяних на роботах з підвищеною пожежною небезпекою.

 Переглянуто  інструктажі та перевірку знань з питань цивільного захисту, пожежної та техногенно-екологічної безпеки .

 керівниками підрозділів  проведені практичні відпрацювання.

Згідно вимог Постанови КМУ від 26.06.2014р. №444 та затверджених наказом ДСНС України від 19.02.2016 року «Організаційно-методичних вказівок з підготовки населення додій у надзвичайних ситуаціях» всі відокремлені підрозділи обладнано інформаційно-довідковими куточками з питань цивільного захисту, пожежної та екологічної безпеки та забезпечено їх наповнення навчальними і наочними посібниками, передбаченими загальною програмою підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях .

   Вжито заходів з удосконалення матеріально-технічної бази з підготовки працівників до дій у надзвичайних ситуаціях шляхом розробки документації з питань організації навчання працівників (переліку осіб керівного складу і фахівців, які підлягають навчанню з питань пожежної безпеки, робочих навчальних планів і програм, тощо).

 

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь