Верховна Рада радикально збільшила штрафи для водіїв: скільки і за що доведеться платити

Дата: 17.02.2021 14:43

Верховна Рада України ухвалила законопроєкт №2695, який передбачає більш суворе грошове покарання в разі скоєння певного порушення. У другому читанні за законопроєкт проголосували 325 нардепів.

За що каратимуть?

Для водіїв суттєво збільшиться покарання за керування автомобілем напідпитку та у стані наркотичного сп’яніння, а також низки інших порушень.

• За керування авто в стані сп’яніння водій має заплатити від 10 до 17 тис. грн за перший випадок. За другий випадок протягом року – з 20 до 34 тисячі, а за третій випадок – штраф у 51 тисячу і позбавлення прав на 10 років з конфіскацією авто.
  • Також вводиться поняття адмінарешту до 15 діб за п’яне водіння. Посилюється кримінальна відповідальність за порушення ПДР, вчинене в стані алкогольного чи іншого сп’яніння, що спричинило тяжкі наслідки. Поліцейські відтепер зможуть додавати відеоматеріали до протоколів про правопорушення.
  • За перевищення швидкості руху більш як на 50 км/год – штраф збільшено з 510 до 1700 грн, за залишення місця ДТП – з 255 до 3400 грн з позбавленням права керування ТЗ на строк 1-2 роки або без такого.
  • За управління або передавання керування транспортним засобом особою, яка не має права ним керувати, – від 510 до 3 400 грн, а повторне протягом року – 40 800 з позбавленням права керування транспортними засобами на строк від 5 до 7 років (допускається також оплатне вилучення ТЗ).
  • За керування машиною особою без посвідчення введено штраф в 425 грн.
  • За втечу з місця ДТП штраф зріс від 255 грн до 3,4 тисячі гривень.
  • За ненадання переваги в русі автомобілю “швидкої”, поліції або аварійній службі штраф підвищили від 510 до 680 грн.
  • За створення аварійної ситуації доведеться заплатити 1 445 грн, а за порушення, що призвело до ДТП – 850 грн.

Штраф у розмірі 510 грн застосовуватиметься в разі таких порушень:

• непристебнутий ремінь;
  • відсутність шолома у мотоцикліста;
  • неосвітлений номерний знак;
  • розмова телефоном за кермом без гарнітури;
  • порушення правил проїзду перехресть, зупинок, проїзд на заборонний сигнал світлофора, а також порушення правил обгону.

Однак, депутати прибрали із законопроєкту кілька положень про розширення повноважень поліції. Йдеться про зупинку авто без причини, фактичного обшуку транспортного засобу та необхідність передавати документи поліції.