На Івано-Франківщині з 26 лютого вводять жорсткий карантин

Дата: 24.02.2021 11:36

Снятинська МФ інформує, що відбулося позачергове засідання Державної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій під головуванням прем’єр-міністра Дениса Шмигаля. Рішенням комісії було запроваджено червоний рівень епідемічної небезпеки в Івано-Франківській області з 00:00 годин 26 лютого 2021 року.

Івано-Франківській ОДА доручено організувати контрольно-пропускні пункти на в’їздах-виїздах на території області та забезпечити проведення температурного скринінгу та опитування людей щодо наявності у них респіраторних симптомів. На КПП чергуватимуть медичні бригади, поліцейські та рятувальники.

Також в області заборонять посадку та висадку пасажирів на регулярні та не регулярні рейси міжобласного сполучення залізничним, авіаційним та автомобільним транспортом в населені пункти Прикарпаття та з них. Влада обмежить рух через область регулярних та не регулярних перевезень між обласного сполучення залізничного, авіаційного та автомобільного транспорту

Червоний рівень передбачає обмеження, подібні до тих, які діяли під час січневого локдауну. Зокрема забороняється:

• робота барів, ресторанів, кафе тощо (крім замовлень на винос та доставки, а також закладів громадського харчування в аеропортах);
  • робота ТРЦ та інших розважальних закладів;
  • робота закладів культури і проведення масових заходів, крім роботи автоконцертів, автокінотеатрів, історико-культурних заповідників, проведення кіно- та відеозйомки з обмеженим доступом до знімального майданчика;
  • робота спортзалів, фітнес-центрів та басейнів, крім тренувань спортсменів національнихзбірних та їхніх тренерів;
  • проведення масових заходів, крім офіційних спортивних змагань без глядачів;
  • робота ресторанів у готелях з 11:00 до 6:00 наступного дня, крім замовлень у номер;
  • робота непродовольчих ринків;
  • робота закладів освіти, крім дитсадків, 1-4 класів шкіл та спецзакладів.

У «червоній» зоні дозволяється працювати:

• магазинам, які торгують на мінімум 60% торгової площі продуктами харчування, пальним, медикаментами, засобами гігієни, побутовою хімією, засобами зв’язку, пресою, ветеринарними препаратами, кормами, насінням, засобами для захисту рослин;
  • поштовим та логістичним компаніям;
  • банкам та фін установам;
  • медичним та ветеринарним закладам;
  • АЗС без зон харчування та СТО;
  • перукарням та салонам краси за попереднім записом;
  • майстерням з ремонту комп’ютерів, побутової техніки та інших предметів;
  • компаніям, які займаються вивезенням сміття;
  • телеком-операторам за попереднім записом.

За словами головного державного санітарного лікаря Віктора Ляшка, в Івано-Франківській області від початку року щотижнева кількість нових випадків захворювання на Covid-19 збільшилась у 6 разів, а за останній тиждень приріст становить 30%.

Рівень госпіталізації протягом останнього тижня у двічі перевищує встановлений Кабінетом Міністрів показник (60 осіб на 100 000 населення). Івано-Франківська область залишається єдиною областю в Україні, де заповненість ліжокі з киснем перевищує 50% навіть з урахуванням додатково розгорнутих ліжок, в Івано-Франківській області реанімаційні ліжка зайняті на 82%, а майже в половині лікарень – на 100%.

Щоб стримувати поширення коронавірусу та зменшити ризик захворіти, носіть маску в громадських місцях, дотримуйтеся соціальної дистанції, часто мийте руки та користуйтеся антисептиками. Якщо ви відчуваєте ознаки захворювання, зверніться до сімейного лікаря, самоізолюйтеся та повідомте про своє захворювання людям, з якими ви контактували.

Снятинська міжрайонна філія

ДУ « Івано – Франківський обласний

лабораторний центр  МОЗ України»