РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ І ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИНИКНЕННІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ (ПОДІЇ)
РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ І ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИНИКНЕННІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ (ПОДІЇ)
Аварії (пориви, пошкодження) магістральних і сільських газопроводів, збій (вихід з ладу) приладів і обладнання керування, внаслідок чого припиняється подача газу до житлових будинків.
Перекрити кран подачі газу на вводі до житлової квартири (будинку) та до газових приладів. По телефону 104 (2-20-03) у чергового управління по експлуатації газового господарства (УЕГГ) вияснити причину припинення подачі газу і виконувати його рекомендації.
Обов’язково знаходитися в квартирі (будинку) при відновленні газопостачання (час підключення доводиться працівниками УЕГГ).
Метеорологічні надзвичайні ситуації, пов’язані із сильними опадами
(сніг, хуртовина), низькими (мінус 30-35о С) і високими (35-40о С) температурами, сильним вітром (25 м/с і більше)
Сніг, хуртовина (ожеледиця)
Не виходьте із дому без крайньої потреби
Утримайтесь від поїздок на приватному автотранспорті – це ускладнить дорожну ситуацію і створить загрозу повного перекриття руху автотранспорту, виникнення дорожно-транспортних пригод.
Не залишайте автотранспорт та інші механізми на проїзджій частині вулиць (доріг) – це перешкоджає роботам з очищення їх від снігу.
Будьте уважними при проходженні біля будівель і споруд – можливе травмування сходом маси снігу і криги з покрівлі
Низька температура
Виконуйте рекомендації лікарів при перебуванні на відкритому повітрі
Потурбуйтесь про рідних, близьких, знайомих, сусідів, які не можуть чи мають обмежені можливості в самостійному забезпеченні температурного режиму в приміщеннях, утепленні систем життєзабезпечення.
Необхідно провести утеплення систем водо-, теплопостачання будівель та приміщень, по яким вони проведені.
Сильний вітер
Не виходьте із дому без крайньої потреби, переждіть негоду під захистом будинку – це попередить загрозу травмування предметами, які будуть рухатися силою поривів вітру
Обминайте високі дерева, великі за площею вітрового навантаження чи ненадійно закріпленні споруди і конструкції (рекламні щити, елементи конструкцій будівель і споруд тощо)
Вилив хімічно-небезпечних речовин (газів) у випадку аварії (ДТП) на залізничному чи автомобільному транспорті, внаслідок чого можливе забруднення значної території селища Чернелиця.
Всім мешканцям негайно укритися в приміщеннях, які негайно та надійно герметизувати. Щільно зачиніть вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки. Щілини в рамах вікон та дверей заклейте. Вимкніть джерела газо-, електропостачання та загасіть вогонь у печах.
Про небезпеку і заходи захисту, по можливості, повідомте рідних, сусідів, знайомих.
Чикайте додаткових повідомлень міського штабу, не панікуйте і продовжуйте вживати заходи безпеки.
Виявлення застарілих боєприпасів
При виявленні предметів, які мають вигляд боєприпасів часів війни або чимось їх нагадують не торкайтеся і не намагайтеся віднести їх у безпечне місце. Негайно обгородіть і відмітьте місце знаходження небезпечного предмета. Про знахідку і місце знаходження предмета повідомте до чергових частин міськвідділу міліції (тел. 102) чи пожежно-рятувальної частини (тел. 101)
Небезпека загрожує населенню смт.Чернелиця. При виникненні або загрозі виникнення надзвичайної ситуації населення цих населених пунктів евакуюється і розміщується в приміщеннях громадських об'єктів смт.Чернелиця.
Населенню, що евакуюється, необхідно при собі мати:
Паспорт;
свідоцтво про народження;
військовий квиток;
документ про освіту;
трудову книжку чи пенсійне посвідчення;
гроші та цінності;
продукти харчування на добу;
постільну білизну, необхідний одяг і взуття загальною вагою не більше 50 кілограмів на кожного члена сім’ї.
Населенню протягом 2 годин необхідно прибути:
- для смт.Чернелиця - до збірних евакуаційних пунктів № 1(Чернелицька загальноосвітня школа, вул. Незалежності 20) і № 2 (Чернелицька лікарня, вул. Незалежності 10.).