РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ І ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИНИКНЕННІ НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ (ПОДІЇ)

Дата: 28.04.2021 16:03

РЕКОМЕНДАЦІЇ ЩОДО ДІЙ  І  ЗАХОДІВ БЕЗПЕКИ ПРИ ВИНИКНЕННІ  НАДЗВИЧАЙНОЇ СИТУАЦІЇ (ПОДІЇ)

Аварії (пориви, пошкодження) магістральних і сільських газопроводів, збій (вихід з ладу) приладів і обладнання керування, внаслідок чого припиняється подача газу до житлових будинків.

Перекрити кран подачі газу на вводі до житлової квартири (будинку) та до газових приладів. По телефону 104 (2-20-03) у чергового управління по експлуатації газового господарства (УЕГГ) вияснити причину припинення подачі газу і виконувати його рекомендації.

Обов’язково знаходитися в квартирі (будинку) при відновленні газопостачання (час підключення доводиться працівниками УЕГГ).

Метеорологічні надзвичайні ситуації, пов’язані із сильними опадами

(сніг, хуртовина), низькими (мінус 30-35о С) і високими (35-40о С) температурами, сильним вітром (25 м/с і більше)

Сніг, хуртовина (ожеледиця)

Не виходьте із дому без крайньої потреби

Утримайтесь від поїздок на приватному автотранспорті – це ускладнить дорожну ситуацію і створить загрозу повного перекриття  руху автотранспорту, виникнення дорожно-транспортних пригод.

Не залишайте автотранспорт та інші механізми на проїзджій частині вулиць (доріг) – це перешкоджає роботам з очищення їх від снігу.

Будьте уважними при проходженні біля будівель і споруд – можливе травмування сходом маси снігу і криги з покрівлі

Низька температура

Виконуйте рекомендації лікарів при перебуванні на відкритому повітрі

Потурбуйтесь про рідних, близьких, знайомих, сусідів, які не можуть чи мають обмежені можливості в самостійному забезпеченні температурного режиму в приміщеннях, утепленні систем життєзабезпечення.

Необхідно провести утеплення систем водо-, теплопостачання будівель та приміщень, по яким вони проведені.

Сильний вітер

Не виходьте із дому без крайньої потреби, переждіть негоду під захистом будинку – це попередить загрозу травмування предметами, які будуть рухатися силою поривів вітру

Обминайте високі дерева, великі за площею вітрового навантаження чи ненадійно закріпленні  споруди і конструкції (рекламні щити, елементи конструкцій будівель і споруд тощо)

Вилив хімічно-небезпечних речовин (газів) у випадку аварії (ДТП) на залізничному чи автомобільному транспорті, внаслідок чого можливе забруднення значної території селища Чернелиця.

Всім мешканцям негайно укритися в приміщеннях, які негайно та надійно герметизувати. Щільно зачиніть вікна та двері, димоходи, вентиляційні люки. Щілини в рамах вікон та дверей заклейте. Вимкніть джерела газо-, електропостачання та загасіть вогонь у печах.

Про небезпеку і заходи захисту, по можливості, повідомте рідних, сусідів, знайомих.

Чикайте додаткових повідомлень міського штабу, не панікуйте і продовжуйте вживати заходи безпеки.

Виявлення застарілих боєприпасів

При виявленні предметів, які мають вигляд боєприпасів часів війни  або чимось їх нагадують не торкайтеся і не намагайтеся віднести їх у безпечне місце. Негайно обгородіть і відмітьте місце знаходження небезпечного предмета. Про знахідку і місце знаходження предмета повідомте до чергових частин міськвідділу міліції (тел. 102) чи пожежно-рятувальної частини (тел. 101)

Небезпека загрожує населенню смт.Чернелиця. При виникненні або загрозі виникнення надзвичайної ситуації населення цих населених пунктів евакуюється і розміщується в приміщеннях громадських об'єктів смт.Чернелиця.

Населенню, що евакуюється, необхідно при собі мати:

Паспорт;

свідоцтво про народження;

військовий квиток;

документ про освіту;

трудову книжку чи пенсійне посвідчення;

гроші та цінності;

продукти харчування на добу;

постільну білизну, необхідний одяг і взуття загальною вагою не більше 50 кілограмів на кожного члена сім’ї.

Населенню протягом 2 годин необхідно прибути:

- для смт.Чернелиця - до збірних евакуаційних пунктів № 1(Чернелицька загальноосвітня школа, вул. Незалежності 20) і  № 2 (Чернелицька лікарня, вул. Незалежності 10.).