Джерела доходів і витрат домогосподарств Прикарпаття

Дата: 12.07.2021 15:56
Кількість переглядів: 380

Фото без опису

Джерела доходів і витрат

домогосподарств Прикарпаття

 

Головне управління статистики інформує. З метою комплексного дослідження рівня добробуту населення органами державної статистики на постійній основі проводиться обстеження умов життя домогосподарств. За отриманими у 2020 році даними, середньомісячні сукупні ресурси одного домогосподарства Івано-Франківської області становили 13982 грн, з них загальні  доходи – 13869 грн. Рівень середньомісячних еквівалентних загальних доходів одного прикарпатця у 2,8 раза перевищив рівень законодавчо встановленого прожиткового мінімуму (2078,42 грн) та на 50,2% – фактичного прожиткового мінімуму (3847,21 грн). Упродовж останніх п’яти років спостерігається тенденція до зменшення частки наших краян, еквівалентний дохід яких на місяць був нижче фактичного прожиткового мінімуму: з 40,4% у 2016 році до 12,6% у 2020 році (у цілому в державі – відповідно з 51,1% до 23,2%). Середньорічний розмір фактичного прожиткового мінімуму за цей період зріс на 45,6%.

Основним джерелом наповнення сімейного бюджету домогосподарства нашого краю залишаються доходи від зайнятості, які склали 58,2% усіх надходжень. Частка пенсій, стипендій та соціальних допомог (включаючи готівкові і безготівкові пільги та субсидії) становила 17,8% сукупного рівня. Важливу роль продовжували відігравати доходи від особистого підсобного господарства та самозаготівель, які склали 7,8%. Значну частину займали допомоги від родичів та інших осіб грошима і продуктами харчування, використані заощадження, позики, повернені домогосподарству борги, доходи від власності та продажу особистого майна, частка яких становила 16,2% усіх доходів домогосподарства.

У 2020 році середньомісячні сукупні витрати одного домогосподарства Прикарпаття склали 11581 грн, що на 4,3% більше, ніж роком раніше. У їх структурі переважали витрати на продовольчі товари та харчування поза домом – 57,4%. На придбання непродовольчих товарів сімї направляли 27,2% усіх видатків, на оплату послуг – 11,3%. Частка інших витрат (допомога родичам, купівля акцій, нерухомості, будівництво, капремонт, вклади до банків тощо) зменшилась у порівнянні з 2019 роком на 1,9 в.п. і склала 4,1% сукупного рівня.

Серед регіонів країни Прикарпаття посіло третє місце за розміром середньомісячних сукупних ресурсів та сукупних витрат середньостатистичного домогосподарства.

 

 

© Головне управління статистики в Івано-Франківській області, 2021

При використанні інформації, посилання на Головне управління статистики в Івано-Франківській області ОБОВ’ЯЗКОВЕ.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь