Профілактика отруєнь грибами

Дата: 13.07.2021 15:31

Профілактика отруєнь грибами

За 5 місяців поточного року в Україні зареєстровано 19 випадків отруєнь дикорослими грибами, постраждало 35 людей, з них - 12 дітей . Унаслідок отруєнь померли 1 дорослий і 2 дитини. У Снятинській, Заболотівській, Городенківській та Чернелицькій ТГ випадків отруєння дикорослими грибами за 6 місяців поточного року не зареєстровано.

З приводу цьогоспеціалістиСнятинського відділу Коломийського районного центру рекомендують  дотримуватись  наступних порад:

•найкращевідмовитисявідспоживаннядикорослихгрибів, замінившиїх грибами, яківирощують штучно, належноконтролюють і продають у торговельніймережі;

•не купуйтегриби на стихійних ринках;

•збирайтелишедобрезнайомі вам гриби, за найменшогосумнівуодразувикиньте гриб — не залишайтейогопоряд з іншими;

•не берітьзанадтомолодічистарігриби — їх легко переплутати з отруйними;

•не збирайтегрибипоблизу трас, підприємств, автошляхів, аджегрибивбирають у себе широкий спектр отруйнихречовин, зокремаважкі метали;

•не збирайтегриби за посушливої погоди, бо в цей час гриб пересихає — віддає воду і збільшуєконцентраціютоксинів;

не куштуйтесирігриби;

•удомаще раз ретельноперевіртегриби — всісумнівні треба викинути;

•готуйтегрибипротягомпершоїдобипіслязбирання;

•варітьгриби не меншетрьохразів, щоразу в свіжійпідсоленійводі не менше 30 хв;

•зберігайте страви з грибами в холодильнику в емальованомупосуді не більшедоби;

•Гриби - не дитячаїжа, тому не давайте грибнихстравмалолітнімдітям. Не можнавживатигрибіввагітним та жінкам, щогодуютьгрудьми;

•Ніколи не застосовуйте „домашніх" методіввизначенняотруйностігрибів з використаннямцибулиниабосрібних ложок - вонипомилкові.

Нагадаємо основні ознаки отруєння. Період без прояву захворювання при отруєнні грибами від 6 до 30 годин. Прояви захворювання починається раптово. З’являються нудота, блювота, сильні болі у животі, пронос зі слідами крові, головний біль, запаморочення, слабкість. Розвивається жовтуха, ниркова недостатність. Не вживайте спиртних напоїв під час вживання грибів, оскільки спирт прискорює процеси всмоктування грибної отрути. Особливо тяжко протікає отруєння у дітей. Основною причиною смерті хворих є гостра печінкова та ниркова недостатність. При перших ознаках необхідно терміново звертатися за медичною допомогою.

Перша допомога: якнайшвидше промити шлунок; викликати у потерпілого штучну блювоту; терміново звернутися за спеціалізованою медичною допомогою.

Дотримання цих порад вбереже Вас та Ваших близьких від отруєння, наслідки якого можуть бути досить неприємними, а деколи і незворотними!

Бережіть своє здоров’я та здоров’я своїх близьких!