Щодо проходження медичних оглядів

Дата: 01.02.2022 16:19
Кількість переглядів: 282

 Щодо проходження                                                        

 медичних оглядів

 Фото без опису

Все працююче населення повинно проходити щорічні обов’язкові профілактичні медичні огляди. Порядок їх проведення та видачі особистих медичних книжок визначено законодавчо.

А саме:

         - Постанови КМУ від 23.05.2001 р № 559 ( зі змінами)  «Про затвердження переліку професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним медичним оглядам, порядку проведення цих оглядів та видачі особистих медичних книжок»;

          - Накази МОЗ України від 23.07.2002 р № 280 ( зі змінами) «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб»;

         - Наказу Департаменту охорони здоров’я Івано – Франківської облдержадміністрації від 18.07.2013р № 328 «Про впровадження наказу МОЗ України від 21.02.2013р № 150 «Про внесення змін до наказу МОЗ України від 23.07.2002 р № 280»;

         - Спільного наказу ДУ «Івано – Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України» та Департаменту охорони здоров’я ОДА від 27.01.2020р № 7/30 «Про затвердження Переліку закладів охорони здоров’я, які мають право проводити обов’язкові попередні та періодичні профілактичні медичні огляди, а також профілактичні лабораторні обстеження декретованих контингентів»;

 - Спільного наказу  ДУ «Івано - Франківський обласний лабораторний центр МОЗ України»  та Департаменту охорони здоров’я і Департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації від 15.01.2020р. № 3 /15/18 «Про організацію та проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів окремих професій».

Враховуючи, що з початку встановлення карантину в Україні та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів, з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби  COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2, одним із обмежувальних заходів, які були визначені постановами Кабінету Міністрів України, було питання прийняття на роботу та виконання роботи працівниками без проходження медичних оглядів (Постанова КМУ від 09.12.2020р № 1236). Проте, Постановою КМУ № 954 від 13.09.2021. внесено зміни та виключено підпункт 4 пункту 24 постанови Кабінету Міністрів України від 09.12.2020 № 1236 «Про встановлення карантину та запровадження обмежувальних протиепідемічних заходів  з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби  COVID – 19, спричиненої коронавірусом SARSCoV-2».

Таким чином, на сьогодні цей захід обмежувальних протиепідемічних заходів, як прийняття на роботу та виконання роботи працівниками без проходження медичних оглядів, не передбачений чинним законодавством.

На виконання чинного законодавства необхідно активізувати процес організації проходження медичних оглядів працюючого населення.

          Керівникам устав підприємств організації різних форм власності спільно з закладами охорони здоров’я необхідно розробляти плани - графіки проведення обов’язкових медоглядів працівників.

Нагадую, що проходження медичних оглядів у лікарів – спеціалістів в поліклініці передбачає попередньо обстеження працівників вказаних в наказі МОЗ України від 23.07.2002 р № 280 «Щодо організації проведення обов’язкових профілактичних медичних оглядів працівників окремих професій, виробництв і організацій, діяльність яких пов’язана з обслуговуванням населення і може призвести до поширення інфекційних хвороб», на носійство кишкових інфекцій, дослідження на гельмінтози, мазок з горла та носа на наявність патогенного стафілококу на базі мікробіологічної лабораторії Снятинського відділу Коломийського районного відділу ДУ «Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ».

Наголошую, що допуск до роботи надає тільки голова комісії по проведенню медичних оглядів після проходження працівникам обов’язкових лабораторних досліджень та огляду у лікарів-спеціалістів.

          Матеріали надані з метою вирішення даної ситуації.

 

 

 

Начальник відділу                                            В. І. Боцула

 

 

Макаренко Г. М.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь