З нагоди Міжнародного дня рідної мови в закладах освіти та закладах культури 21 та 22 лютого проводяться тематичні заходи

Дата: 21.02.2022 11:12

• 21 лютого-мовний турнір «Живої мови чарування» ;
  • 21 лютого - мовний віночок «Слово рідне, мова рідна» (Як звучить і пишеться «слово, мова» різними мовами);
  • 21 лютого - дискусійні гойдалки «Говориш українською? Так!» - бібліотека с-щаЧернелиця;
  • 21 лютого - літературна виставка «Мелодійна, багата, розмаїта» - бібліотека с. Вільхівці;
  • 21 лютого - читання віршів «Дзвенить струмочком рідна мова» - бібліотека с. Дубки;
  • 21 лютого - мовознавчий форум «Розмовляй українською, пиши українською, співай українською»;
  • 21 лютого - книжково-ілюстративна виставка «Українська мова-диво калинове» - бібліотеки громади;
  • 21 лютого - конкурс знавців рідної мови «Українську рідну мову в дар дали мені батьки» - заклади освіти;
  • 21 лютого - мовнийквест «Розваги у Країні мовознавства» - заклади  освіти;
  • 22 лютого - читання-гра по методиках змішаного навчання «Словесні аналогії» -заклади  освіти.

Довідка

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято започаткували у листопаді 1999 року на сесії Генеральної конференції ЮНЕСКО у Парижі з метою підтримки мови, як ознаки культурної приналежності особи.

В Україні це свято відзначають з 2002 року, коли для зміцнення державотворчої функції української мови та сприяння вільному розвитку і використанню інших мов національних меншин України було видане розпорядження «Про відзначення Міжнародного дня рідної мови».

Історія свята, на жаль, має трагічний початок. 21 лютого 1952 року у Бангладеш (Східний Пакистан) влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної — бенгальської, мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. Саме за пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови.