Сфера послуг Івано-Франківщини на зовнішньому ринку у 2021 році

Дата: 22.02.2022 10:05

Головне управління статистики інформує. У 2021р. в області                                у 1,5 раза зросли обсяги експорту товарів, у 1,6 раза – імпорту товарів                 і  становили  відповідно 1165,3 та 996,1 млн.дол.  США.  Позитивне  сальдо  зовнішньої  торгівлі  товарами  склало 169,2 млн.дол. США, коефіцієнт покриття експортом імпорту – 1,17.

Серед регіонів України за обсягами експорту та імпорту товарів                 у 2021р. область посіла 14 місце, за індексами експорту та імпорту товарів –              4  та 3  місця відповідно.

Партнерами області у зовнішній торгівлі товарами були нерезиденти                  із 127 країн світу.

Найбільші експортні поставки здійснювалися до Польщі (13,8%    експорту області), Румунії (13,7%), Туреччини (10,8%), Чехії (7,8%), Італії (6,9%).

Обсяг експорту товарів до країн Європейського Союзу становив              745,2 млн.дол. США або 63,9% від загальнообласного обсягу експорту та збільшився у порівнянні з 2020р. у 1,7 раза.

У товарній структурі експорту області значну частку обсягів займали полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (34,1% експорту області), продукція хімічної та пов’язаних з нею галузей промисловості (21,3%), машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (14,4%), деревина і вироби з деревини (10,7%), мінеральні продукти (6,4%), продукти рослинного походження (4,5%).

В обсягах імпорту вагомими були надходження з Болгарії (15,1% обласного імпорту),  Польщі (10,1%), Лівії (8,7%).

Імпорт товарів з країн ЄС збільшився проти 2020р.  у 1,7 раза і становив 556,5 млн.дол. США або 55,9%  від загальнообласного обсягу імпорту.

Серед імпортних надходжень найбільшу питому вагу складали  мінеральні продукти (47,3% імпорту області), машини, обладнання та механізми, електротехнічне обладнання (14,4%), продукція хімічної                            та пов’язаних з нею галузей промисловості (10,4%), полімерні матеріали, пластмаси та вироби з них (8,1%).