Традиційна освітянська подія – конференція працівників освіти на тему «Освіта Чернелицької громади в умовах воєнного стану» відбулася 30 серпня 2022 року на базі Чернелицького ліцею .
Відкриваючи роботу освітянського форуму, начальник відділу освіти, молоді та спорту, культури Чернелицької селищної ради Леся Приймак висловила вдячність педагогічній спільноті громади за самовіддану працю у найважчий час для нашої країни. У своєму виступі Леся Іванівна сфокусувала увагу на виконанні заходів безпеки під час планування й організації роботи закладів освіти.
– Разом із викликами часу пріоритетною місією залишається якісна освіта учнів, знання, які вони здобувають під час освітнього процесу, щоб застосувати їх у подальшому житті, – наголосила очільниця освіти. – Наше спільне завдання – створити атмосферу довіри й взаємоповаги, забезпечити дітям рівний доступ до якісної освіти. Дарувати знання і набувати їх – це нелегкий труд. Перед вами дуже багато роботи, тож давайте матимемо мужність і здатність триматися разом заради змін на краще, заради нашого спільного добробуту, заради нашої країни, заради наших дітей!
До учасників конференції звернулися з вітальним словом заступник голови Роман Ластович та секретар селищної ради Галина Приймак, які передали привітання від селищного голови Івана Скрип’юка та виконавчого комітету і побажали впевненого старту, зазначили важливість якісної організації освітнього процесу в умовах воєнного стану, формування патріота, як громадянина України.
Разом з тим були окреслені основні завдання, реалізація яких буде здійснюватися у 2022/2023 навчальному році:
- створення у закладах освіти максимально безпечних умов освітнього процесу;
- збереження та розвиток мережі закладів освіти;
- забезпечення продовження здобуття освіти дітьми за місцем їх постійного чи тимчасового перебування;
- надання якісних психолого-педагогічних послуг;
- зміна підходів до організація харчування дітей за різними формами (приготування, розвезення готових блюд, отримання, один харчоблок на декілька закладів, надання свободи закладам у виборі альтернативного харчування тощо);
- продовження реформи «Нова українська школа» на рівні базової середньої освіти;
- забезпечення якісного професійного розвитку освітян;
- упровадження нових освітніх технологій, компетентнісного, особистісно орієнтованого, діяльнісного та інклюзивного підходів до навчання здобувачів освіти;
- проведення супервізії впровадження Концепції «Нова українська школа»;
- цифровізація освіти, застосування сучасних інформаційно-комунікаційних технологій;
- об’єднання зусиль педагогічної та громадської спільнот на засадах взаєморозуміння та співробітництва щодо захисту прав і свобод, формування у дітей ціннісних життєвих навичок та моделей поведінки;
- посилення національно-патріотичного виховання;
- продовження роботи щодо забезпечення рівного доступу до якісної освіти дітей з особливими освітніми потребами.
На завершення конференції відділ освіти побажав щастя, мудрості, натхнення, творчості і невичерпної енергії, добробуту в оселях , перемоги на всіх фронтах і мирного неба над нашою країною!