Як не впасти в ожеледицю

Дата: 10.01.2023 11:59

За даними Центру медичної статистики, в середньому 97,5 тис. українців щороку зазнають ушкоджень різного ступеня тяжкості внаслідок падіння. Значна частина цих травм отримується взимку, і особливо в ожеледицю.

Проте є прості та дієві поради, як зменшити ризик впасти та травмуватися, навіть якщо ви генетично не пристосовані до ходіння по льоду .

Не користуйтеся телефоном, коли йдете – покладіть його в кишеню чи сумку. Діставайте телефон, якщо потрібно підсвітити собі шлях. Використання гаджетів під час ходьби знижує вашу пильність: ви можете не помітити небезпеку.

Приділіть увагу зручному взуттю з рельєфною підошвою. Не взувайте чоботи на підборах.

Ходіть обережно і без поспіху: що повільніше ви йдете, то меншим є ризик впасти і травмуватися.

Не тримайте руки в кишенях: вільні руки допомагають краще балансувати у разі падіння.

Намагайтеся не носити важкі сумки – вони порушують баланс тіла і збільшують ризик падіння.

Носіть одяг, який робить вас помітними, коли ви на вулиці. Особливо дбайте про це, якщо не встигли повернутися додому у світлий час доби. Використовуйте світловідбивні елементи.

Якщо відчуваєте, що втрачаєте рівновагу, присядьте: це допоможе втриматися на ногах, а у разі падіння – падати буде не так високо і не так боляче.

Будьте уважними, коли переходите дорогу: гальмівний шлях за ожеледиці значно збільшується.

Тримайтеся осторонь будівель, щоби захистити себе від буруль. Якщо погодні умови погіршуються, за можливості залишайтеся вдома.

Навіть якщо не одразу, а через деякий час після падіння почала боліти голова, з'явилася нудота чи біль у суглобах − терміново зверніться до лікаря!

Також дбайте, щоб уникнути переохолодження!