22  лютого  2023 року  в  Чернелицькій  селищній  бібліотеці  відбулася  презентація  архівної  книги  спогадів  з  повстанських  архівів Марка  Боєчка «Сотня «Дністер» Терня  чи  Лаври».

Дата: 24.02.2023 13:55

Ініціатором  цієї  зустрічі  була Марія  Гуцол, уродженка  села  Корнів,  голова  Івано-Франківського міського  осередку  «Просвіта»,  професорка  Івано-Франківського   національного  медичного   університету, доктор  філології,  яка  щиро  вболіває  за  своє  село,  за  культурний  і  просвітницький  розвиток  громади.

Захід  розпочався  з  хвилини  мовчання  за  всіма  полеглими  за  Україну.    Разом  із  отцем-деканом Тарасом  Іванюком    помолилися  за  нашу  Перемогу. Із  вітальним  словом  до  присутніх  звернувся  селищний  голова  Іван  Скрип’юк,  який  наголосив,  що  історія , на жаль,  має  здатність  повторюватися,  тому  ми  повинні   пам’ятати,  досліджувати  і вивчати  свою  історію  та  бути  гідними    нащадками славних  Героїв  України. Історія  повторюється,  а  ворог  той  самий…

Фото без описуФото без опису

Презентували книгу  «Сотня  «Дністер» . Терня  чи  Лаври»  упорядники книги:  Руслан  Марцінків, міський  голова  Івано-Франківської громади, Ярослав Коретчук,  директор  Івано-Франківського  обласного  музею  визвольних  змагань  імені  Степана  Бандери  та  Анна  Чорній,  провідний  науковий співробітник Івано-Франківського  обласного  музею  визвольної  боротьби  імені Степана  Бандери. Презентація  пройшла  в  теплій,  родинній атмосфері,  забарвлена  цікавими  розповідями  упорядників  про  історію  становлення  книги,  про героїзм  і  самовідданість,  про  підлість і  зради,  про  відповідь  на  запитання: «Терня  чи  Лаври?»  і   про проведення  паралелі  між  минулим  і  важким сьогоденням . Книга  надзвичайно  цікава  і  тим,  що   до  Сотні  «Дністер»  входили  жителі  і  нашої  громади.   І  як  наголосив Руслан  Марцінків, що   не  відомо  як  би  склалася наша  важка  новітня  історія, якщо  б  не  було  героїзму  і  самовідданої  боротьби  Героїв УПА.

Фото без описуФото без опису

Патріотично та  піднесено  під час  заходу  виступили  учні    Чернелицького  ліцею  під  керівництвом заступника  директора  по виховній  роботі  Тузик М.В.  та  вчителя  української  мови  та  літератури Скрип’юк  Н.П.,  адже   ліцеїсти  -  це підростаюче  покоління,  надія  нашої  держави. Зачарував  чудовим  виконанням   патріотичними  пісень  фольклорно-аматорський колектив  «Корнівчанка»  із  села  Корнів (керівники Мороз  Г.М.  та  Гончар М.М.).

Фото без описуФото без опису

Окрема  подяка бібліотекарю  Чернелицької  селищної  бібліотеки Микитюк Г.В.  за  підготовку  приміщення  для  проведення  заходу.

Після презентації  кожен  охочий  мав  нагоду  придбати  примірник  книги  з  підписами упорядників. Розповсюдження  книги «Сотня  «Дністер». Терня  чи  Лаври»  продовжується,  тому ,  якщо  ви  бажаєте  придбати  примірник  книги,    можете  звернутися до  Чернелицької  селищної  ради і  купити  книгу  з  підписами  упорядників.  Всі  виручені  кошти  від  продажу  книги  будуть  передані  упорядниками книги на  підтримку  Збройних  сил  України.

Сподіваємося,  що    на  нас  чекають  ще  нові  цікаві  дослідження нашої  історії,  адже,  як  запевнили  присутніх упорядники  книги,   книга «Сотня  «Дністер». Терня  чи  Лаври»  є  «першою ластівкою»  із  серії  видань «З-під землі».

Віримо  в  нашу  Перемогу!  Надіємося  на  наші ЗСУ!  Працюємо  кожен  на  своєму  фронті!

Слава  Україні!  Героям  Слава!