Основні напрямки роботи мікробіологічної лабораторії

Дата: 07.03.2023 15:06

Мікробіологічна  лабораторія Снятинського відділу Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ України»  здійснює моніторинг зовнішнього середовища та об’єктів життєдіяльності людини, а також санітарно-бактеріологічні та бактеріологічні дослідження на замовлення фізичних та юридичних осіб.

Лабораторія атестована на проведення досліджень і має свідоцтво про технічну компетентність №0150/19 чинне до 08.10.2024 року.

Лабораторія оснащена відповідним устаткуванням та забезпечена необхідними середовищами і сиворотками для мікробіологічних досліджень. Для виявлення та ідентифікації виду мікроорганізмів використовуються сучасні селективні і диферинційно-діагностичні живильні середовища вітчизняних та закордонних виробників. Це гарантує високу якість і точність лабораторних досліджень.

У лабораторії налагоджена та ефективно працює система зовнішнього контролю (вирішення контрольних завдань) і система внутрішнього контролю (контроль роботи обладнання, температурного режиму термостатів та холодильників, перевірка якості роботи спеціалістів лабораторії методами відтворюваності, використання різних методів тощо).
     У мікробіологічній лабораторії ефективно кваліфіковані спеціалісти, котрі мають досвід роботи.

  Основні напрямки роботи мікробіологічної лабораторії:

виділення та ідентифікація збудника інфекційного процесу;
 профілактика внутрішньолікарняних інфекцій;
 оцінка якості протиепідемічного режиму й дезінфекційних заходів;
 епідеміологічний моніторинг.

Лабораторія здійснює санітарно-бактеріологічні та діагностичні дослідження:

дослідження якості води централізованого та децентралізованого водопостачання, води з відкритих водойм тощо;
  дослідження  змивів з об’єктів середовища життєдіяльності людини;                             контроль якості повітря у закритих приміщеннях;
контроль стерильності матеріалу, у т.ч. рук хірургів та операційного поля;
виявлення госпітального штаму;
дослідження на носійство кишкових інфекцій;
дослідження на носійство патогенного стафілококу;
дослідження копрологічного матеріалу на яйця гельмінтів;

дослідження мазка з пері анальних складок на наявність яєць гостриків;

дослідження копро логічного матеріалу на цисти, ооцисти кишкових патогенних найпростіших;

визначення чутливості до антибіотиків відповідно до рекомендацій EUCAST.

ПЛР – тестування на COVID – 19 та визначення антигену SARS CoV-2 (швидкі тести).

Протоколи дослідження з рекомендаціями надаються заявниками в установлені терміни.

Послуги затверджені прейскурантом цін ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоровя  України» від 01.03.2023 року.

Наша адреса: м.Снятин, вул. Кобринських, 20, мікробіологічна лабораторія.

E-mail ses_snyatin@ukr.net

Завідувач мікробіологічної лабораторії Снятинського відділу

Коломийського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»