Всесвітній день руху для здоров’я

Дата: 09.05.2023 10:01

10 травня світова спільнота відзначає Всесвітній день руху для здоров’я. Відомо, що рух продовжує життя. А його відсутність навпаки, дається взнаки на організмі людини. Знижуються функції ЦНС, падає діяльність гормональної системи, людина швидше втомлюється, стає ослабленою, розгубленою тощо. Гіподинамія – саме так називають малорухливий спосіб життя – суттєво погіршує процес обміну речовин в організмі.

Мета цього свята спонукати людей до фізичної активності. Ми повинні рухатися при першій можливості. Якщо робота є причиною пасивного способу життя, необхідно займатися фізичними справами.

МЕТА ТА ОСНОВНІ ЦІЛІ СВЯТА

Всесвітній день руху для здоров’я має певні цілі, які розроблені у відповідності з глобальними та національними стратегіями. Та торкаються вони не тільки фізичної активності, а також здорового харчування та загального здоров’я людини:

• Підвищення обізнаності громадськості про переваги фізичної активності в профілактиці неінфекційних захворювань;
  • Пропаганда переваги фізичної активності і її регулярної практики;
  • Збільшення активності населення через спортивні заходи та інші соціально – культурні форуми;
  • Пропаганда здорового способу життя та вирішення пов’язаних зі здоров’ям проблем за допомогою спорту і фізичної активності.

ЧОМУ ВАЖЛИВИЙ ЦЕЙ ДЕНЬ?

В цей день різні спортивні організації влаштовують змагання та марафони, щоб привернути увагу людей до важливості руху задля їхнього здоров’я. Акції проводяться також в освітніх закладах, щоб заохотити дітей до рухової активності.

Кожен з нас може інвестувати в своє здоров’я, і ці інвестиції – ніщо інше, як звичайна активність. Всесвітній день руху для здоров’я має стати певним поштовхом до зміни способу життя. Що можна зробити в цей день?

• Придбати абонент до фітнес-центру;
  • Записатися в басейн;
  • Відправитися на велопрогулянку;
  • Зіграти у футбол;
  • Зробити 10 000 кроків, а можна просто спробувати скандинавську ходьбу.

Скандинавська ходьба дуже лояльний до будь – яких умов, віку та особливостей самопочуття вид спорту.

Пам’ятайте, що рухова активність може замінити будь-які ліки, проте навіть самі дорогі та ефективні таблетки не зможуть замінити фізичних навантажень.

Наша порада – більше рухайтеся і будете здорові!

Фельдшер санітарний відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Снятинського відділу Коломийського районного відділу