Щодо захворюваності на грип та ГРВІ на території Чернелицької ТГ

Дата: 09.05.2023 10:09

Інформую Вас, що за даними щотижневого епідеміологічного моніторингу за 18-ий тиждень 2023 року на території Чернелицької громади випадків грипу та ГРВІ не зареєстровано. У порівнянні з 17-м тижнем 2023 року захворюваність знизилась на 9 випадків.

Летальних випадків від ускладнень грипу та ГРВІ не зареєстровано.

Нагадую, що грип легко передається від людини до людини. Хворий на грип виділяє віруси під час кашлю, чхання або просто під час розмови. Здорова людина може заразитися грипом під час розмови з хворим, а також торкаючись різних предметів, на які потрапили віруси від хворого — дверних ручок, столів, клавіатури тощо. Хвора людина, навіть із легкою формою грипу, становить небезпеку для інших протягом усього періоду прояву симптомів — це, в середньому, сім днів.

Профілактика грипу:

• вакцинація (вакцинуватися від грипу можна впродовж усього епідсезону);
  • уникайте контакту з особами, що мають прояви грипозної інфекції;
  • обмежте відвідування місць великого скупчення людей;
  • часто провітрюйте приміщення;
  • часто мийте руки з милом;
  • не торкайтеся очей, носа, рота немитими руками;
  • уникайте обіймів, поцілунків і рукостискань з чужими людьми;
  • прикривайте ніс і рот під час чхання або кашлю одноразовою серветкою, яку зразу ж після використання потрібно викинути.

Начальник відділу                                                                 Володимир БОЦУЛА