29 травня проводиться День раціонального харчування.

Дата: 29.05.2023 14:52
Кількість переглядів: 29

Фото без опису

  Раціональне харчування є основою здоров’я, здорового способу життя та профілактики розвитку різноманітних захворювань, і сприяє збільшенню здорової тривалості життя.

  Здорове харчування – це, насамперед, вживання різноманітних продуктів, які дають усі поживні речовини, необхідні для підтримання здоров’я. До цих речовин належить білок, вуглеводи, жири, вода, вітаміни та мінерали. Достатня кількість кожного з елементів забезпечує належне функціонування усіх систем органів та збереже їх здоровий стан.

  Недотримання базових правил харчування скорочує тривалість життя та провокує появу неінфекційних захворювань різного типу: онкологічних, серцево-судинних, діабету тощо.

Основними правилами раціонального харчування є дотримання певних принципів:

1. Енергетичний баланс. Споживати лише ту кількість калорій, яка є необхідною для задоволення потреб організму і відповідає віку, статі, способу життя.

2. Різноманітність. Вживати достатню кількість харчових продуктів різного виду: овочів, бобових, фруктів, злаків, насіння, горіхів, яєць, м’яса, риби та молочних продуктів.

3. Частота. Дотримуватись правильного режиму дня та вживати їжу у спеціально відведених для цього місцях. Споживати їжу треба повільно, витрачаючи на трапезу 20-30 хв, на перекус – не менше 10 хв.

4. Водний баланс. Щоденний обіг рідини для дорослої людини становить близько 4% від загальної маси тіла, тобто 2800 – 3000 мл/день при вазі 70- 75 кг. Індивідуальні особливості, рівень фізичної активності та температура навколишнього середовища впливає на потребу в рідині. Отож, необхідно пити достатньо рідини з низькою калорійністю та обмежити споживання алкоголю. Краще вживати звичайну воду без смаку та домішок, орієнтуючись на відчуття спраги. Каву та чай краще вживати не під час їжі. Калорійні напої, включаючи солодкі газовані, соки та соковмісні напої повинні бути суттєво обмежені. Пийте не більше 200 мл (1 склянки) фруктового соку на день.

5. Харчова безпека. Краще відмовитись від продуктів, які містять шкідливі складники, уникати страв з великим вмістом жиру, солі та цукру. Необхідно перевіряти якість та термін придатності продуктів, дотримуватись належних умов зберігання та приготування, мити руки перед їжею, дотримуватись чистоти.

Принципів здорового харчування дотримуватись не настільки складно, як здається спочатку. Необхідно усвідомити, що правильне харчування повинне стати частиною здорового способу життя, вашою позитивною звичкою.

Харчуйтесь правильно та будьте здорові!

Фельдшер санітарний відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Снятинського відділу Коломийського районного відділу

ДУ « Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Катерина СЕРЕДЮК


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь