Загальнонаціональна кампанія з вакцинації дітей проти кору в Україні

Дата: 18.07.2023 16:40
Кількість переглядів: 82

Фото без опису

  17 липня поточного року в Україні розпочалася «наздоганяюча» (catсh-up) кампанія з вакцинації дітей проти кору. Протягом кампанії щеплення проти кору, а також епідемічного паротиту та краснухи отримають діти до 17 років, які зовсім не вакциновані проти вищезазначених інфекційних захворювань або щеплені з порушенням Національного календаря щеплень (щеплення проти кору, епідемічного паротиту, краснухи є обовязковими і проводяться в 12 місяців та 6 років).

  Нагадаю, що спалахи кору мають циклічний характер і відбуваються в Україні кожних чотири-п’ять років. Попередній спалах кору в Україні тривав у 2017–2019 роках, і з огляду на те, що спалахи циклічні, новий може виникнути вже у 2023 році. За період спалаху на територіях Городенківської та Чернелицької територіальних громад захворіло на кір у 2017 році 33 особи, у 2018 році – 194 та у 2019 році – 89.

  Головною причиною спалахів кору є низьке охоплення профілактичними щепленнями проти кору дітей у попередні роки. Для колективного імунітету необхідно, щоб 95% населення мали імунітет до цієї хвороби, який створюється завдяки вакцинації.  Вакцина комплексна КПК (кір-паротит-краснуха) створена на основі ослаблених вірусів, які не викликаючи захворювання, але здатні створити в людському організмі стійкий імунітет проти цих інфекцій. Нею вакцинують у понад 100 країнах світу. Вона є безпечною та ефективною, схвалена до використання Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

 Небезпечними є ускладнення кору: енцефаліт, отит (запалення середнього вуха), бронхіт, пневмонія. Ця недуга може призвести, навіть, до смерті хворого.

  Ускладненнями епідемічного паротиту є: менінгоенцефаліт, і як його наслідок епілепсія, параліч, гідроцефалія, нейросенсорна глухота; безпліддя; міокардит; панкреатит; артрит;  захворювання у І триместрі вагітності підвищує ризик самовільного викидня. До ускладнень краснухи відносяться: енцефаліт, артрит, тромбоцитопенічний геморагічний діатез, міокардит, неврит зорового нерву. Найбільш небезпечною краснуха є для вагітних – може призвести як до численних вроджених вад розвитку дитини, так і до загибелі плоду.

  Основним захистом від вищезазначених інфекцій є вакцинація!

  Перенесення дитиною одного з вище перелічених захворювань не є протипоказом до щеплення комбінованою вакциною (КПК).

  Якщо ваша дитина пропустила щеплення за графіком чи не має їх взагалі, надолужте за першої ж можливості. Зверніться до найближчого закладу охорони здоров’я, щоб отримати щеплення безкоштовно. Дітям старше 6 років, які не мають жодного щеплення КПК, рекомендовано ввести дві дози вакцини з інтервалом між ними не менше 1 місяця.

  Діти, які мають бронхіальну астму, цукровий діабет, муковісцидоз, онкологію, серцево-судинні чи інші хронічні захворювання, потребують щеплення в першу чергу, адже такі діти вразливіші до інфекцій, перебіг хвороби в них зазвичай важчий, а ускладнення — серйозніші.

Щепитись – від інфекцій захиститись! Будьте здорові!

 

 

Підготувала лікар-епідеміолог

Снятинського відділу

Коломийського районного відділу

ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ»                                    Олександра Томашовська 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь