Шкода куріння для підлітків

Дата: 29.08.2023 11:53

В нашій країні куріння серед підлітків дуже розповсюджене у віці 15-17 років палить кожна четверта дівчинка і кожен другий хлопчик. Куріння, на думку підлітків, це шкідлива звичка, яка не несе сильної загрози.

Причини куріння підлітків :

Підлітки знаходять масу причин, щоб почати курити: -

•  наслідування старшим товаришам, своїм «авторитетам», батькам;
  • тиск з боку однолітків;
  • відчуття новизни, інтересу;
  • бажання «виділитися» і здаватися дорослішими;
  • вплив фільмів та реклами;
  •  доступність і відносна дешевизна сигарет.

Підліткам в силу своєї незрілості не можуть оцінити чим небезпечне куріння. Їм важко уявити наслідки куріння через 10-15 років.

Куріння провокує у підлітків:

• виникнення раку легенів;
  • погіршення гостроти зору;
  •  виснажує нервові клітини: підлітки стають неуважними, повільніше міркують і швидко стомлюються;
  • несприятливо впливає на діяльність щитоподібної залози, викликає порушення сну, загального стану здоров'я;
  • куріння передчасно зношує серцевий м'яз, ризик інсультів значно збільшується;
  •  шкідливий вплив на розвиток  головного мозку;
  •  ризик розвитку астми, погіршення функцій легенів і затримки росту, зниження фізичної можливості працездатності.

Профілактика тютюнопаління:

• Проаналізувати, коли і чому виникає бажання палити.
  • Переконати себе, що паління шкідливе для здоров’я.
  • Почати займатися фізичними вправами, спортом.
  • У разі виникнення бажання запалити – випити склянку води, зайнятися цікавою справою тощо.

У сучасному світі ведеться активна боротьба з тютюнопалінням. Введено заборони про куріння в громадських місцях, а головне – обмеження за віком. Але подібні заборони тільки розпалюють у підлітків інтерес і потяг до шкідливих звичок.

Виникає питання: хто зможе зупинити підлітків? Найчастіше згубні звички підлітків носять психологічний характер, тому необхідна підтримка не тільки батьків, близьких людей, але і фахівців. Цю проблему вирішують психологи, педагоги, працівники поліції, громадські організації. Саме тому батьки повинні зробити все можливе для того, щоб їх дитина жила у родині, де панує довіра і сприятлива психологічна атмосфера, педагоги - направити усіх членів шкільного колективу у русло активного підліткового життя, а працівники поліції та інших організацій – допомогти утвердженню цікавого та змістовного проведення часу.

Давайте усі разом замислимося над шкідливими звичками, які підстерігають на життєвому шляху кожну людину, що здатні погіршити наше життя! Кращий спосіб боротьби з тютюнопалінням – ніколи не пробувати  сигарети. Просто треба знайти у собі сили сказати «ні», стати сильнішими, і тоді ваше завтра стане здоровим та щасливим, а сенс життя – цікавим, корисним і мотивуючим!

Поради для підлітків :

• перш ніж прийняти пропозицію спробувати щось, добре подумай, для чого його тобі пропонують;
  • знай, що самотужки позбутися цієї залежності вкрай важко;
  • якщо ти бажаєш гострих відчуттів – їх багато довкола, варто лише озирнутися і для цього зовсім не обов’язково руйнувати своє здоров’я;

Приєднуйся до молодих, енергійних, здорових, веселих і успішних!

Фельдшер санітарний відділення

епідеміологічного нагляду (спостереження)

та профілактики неінфекційних захворювань

Снятинського відділу Коломийського районного відділу