Як правильно підготувати дитину до школи?

Дата: 30.08.2023 10:53
Кількість переглядів: 57

 

 

Фото без опису

  Перед початком навчального року у батьків виникають проблеми щодо купівлі одягу, взуття, шкільного приладдя дітям. Тому необхідно врахувати наступні поради.

  Одяг необхідний дитині не тільки для захисту від несприятливих чинників навколишнього середовища, але й для теплового комфорту, але й доброго самопочуття. Хоча люди приділяють більше уваги його естетичному аспекту, проте гігієнічне значення одягу є найважливішим для здоров’я організму.

  Шкільний одяг має бути із змішаних тканин (з вмістом натурального волокна не менше 50%) - для дітей молодших і середніх класів, штучних волокон - для дітей старших класів; блузки і сорочки для дітей молодших і середніх класів дозволяється виготовляти з використанням натуральних тканин, для дітей старших класів - штучних тканин.

   Як же купити одяг, який був би якісним,  зручним та комфортним для дитини?

 Перш за все при купівлі шкільного одягу батькам необхідно звернути увагу на маркування одягу, яке міститься на ярлику. Саме ярлик інформує споживача про якісні та інші характеристики товару та містить реквізити підприємства-виробника. На ньому подана інформація про волокнистий склад матеріалу, з якого виготовлений одяг. Необхідно віддавати перевагу одягу з максимальним вмістом натуральних волокон.

  Коли йдете купувати ранець, рюкзак чи портфель, обов’язково візьміть із собою дитину для того, щоб приміряти його та врахувати і  бажання дитини. Вибираючи між ранцем, портфелем, рюкзаком і сумкою, найкраще зупинитись на ранці. На відміну від портфеля, шкільний ранець не шкодить хребту. Привчає дитину знаходитись у правильному положенні. Ранець або рюкзак повинні  мати тверду ортопедичну спинку, що добре прилягає до спини, дозволяє оптимально розподіляти навантаження на плечовий пояс.

 

 

  Для збереження правильної статури школяра дуже важливі розміри та вага ранця. Його ширина не повинна перевищувати ширину плечей дитини, а висота – 30 см., вага разом із вмістом повинна становити не більше 15 % від ваги школяра, а в молодших класах – 10 %, щоб не завдавати великого навантаження на хребет і плечі дитини.

  Лямки ранця повинні регулюватися в залежності від одягу та росту дитини. При цьому ремені повинні бути відрегульовані так, щоб ранець знаходився суворо на спині, а ніяк не нижче попереку.

Відповідно до пункту 6.8. Державних санітарних норм і правил (ДСанПіН) 5.5.6-138-2007 “Гігієнічні вимоги до друкованої продукції для дітей” загальна вага підручників із розрахунку на один навчальний день у комплекті з приладдям, не враховуючи вагу ранця, не має перевищувати допустимих гігієнічних норм носіння ваги на відстань до 3 км, а саме для учнів:

• I–II класів — 1,5–2,0 кг;

• III–IV класів — 2,0–2,3 кг;

• V–VI класів — 2,3–3,0 кг;

• VII–VIII класів — 3,0–3,5 кг;

• IХ–ХII класів — 3,5–4,5 кг.

 Зверніть увагу на етикетку, де повинні бути рекомендації щодо віку дитини, якій рекомендовано цей виріб.

 Пам’ятайте – вся продукція для дітей, яка виготовляється та реалізується у торгівельній мережі, повинна мати відповідні висновки, що засвідчують безпечність даного товару для здоров’я вашої дитини.

 

           Завідувачка відділення епідеміологічного

нагляду (спостереження) та профілактики

неінфекційних захворювань

Снятинського відділу Коломийського районного відділу

ДУ « Івано – Франківський ОЦКПХ МОЗ»

Галина МАКАРЕНКО

 

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь