МІКРООРГАНІЗМИ ДИХАЛЬНИХ ШЛЯХІВ ТА ЇХ НЕБЕЗПЕКА

Дата: 14.11.2023 11:15
Кількість переглядів: 99

     Фото без опису

     Ротова порожнина становить собою ідеальне середовище для розмноження більшості мікроорганізмів.  Ці мікроорганізми при нормальній роботі імунної системи не завдають людині шкоди.

      Представники постійної флори виконують функцію біологічного бар’єра, перешкоджаючи розмноженню патогенних мікроорганізмів, що надходять із зовнішнього середовища. Вони ж беруть участь у самоочищенні ротової порожнини, формуванні місцевого імунітету.  Представники непостійної мікрофлори переважно виявляються в дуже незначних кількостях і в короткі періоди часу. При порушенні фізіологічного стану порожнини рота, вони можуть затримуватися в ній і розмножуватися.

     Найбільшу групу бактерій, що постійно мешкають у порожнині рота, складають коки – 85-90%.

      Наприклад, стрептококи є основними  мешканцями порожнини рота та пригнічують ріст деяких гнильних мікроорганізмів, що потрапляють до порожнини рота із зовнішнього середовища.

      У зубному нальоті та на яснах здорових людей присутні стафілококи, а також  постійно вегетують у здоровій порожнині рота – лактобактерії.

      У незначній кількості спостерігаються дріжджоподібні гриби, які інтенсивно розмножуючись, викликають кандідоз, тобто місцеве ураження порожнини рота, або більш генералізований процес в організмі людини.

      Для нормальної мікрофлори верхніх дихальних шляхів характерною є майже повна відсутність мікроорганізмів із зовнішнього середовища, оскільки більша частина їх затримується в порожнині носа, де через деякий час гине.

      Власна мікрофлора носа представлена: коринебактеріями, нейсеріями, стафілококами та стрептококами.

      У гайморових пазухах трапляються різні бактерії, які при зниженні захисних властивостей організму можуть бути причиною виникнення гострого гнійного гаймориту або загострення хронічного.

     Мікрофлора зіву дуже різноманітна, оскільки тут змішується мікрофлора порожнини рота і повітроносних шляхів.

     Особливістю мікробіологічного дослідження під час інфекцій верхніх дихальних шляхів є наявність у досліджуваному матеріалі кількох видів мікроорганізмів.

     Слизова оболонка гортані, трахеї, бронхів і всіх нижчих відділів дихальних шляхів відзначається незначним вмістом мікроорганізмів завдяки активності їх епітелію, макрофагів, а також продукції секреторного імуноглобуліну А.

     Патогенні мікроорганізми, такі, що спричиняють хворобу в організмі людини,  здатні долати захисні бар’єри бронхолегеневої системи й викликати первинний гострий інфекційний процес.

     Основною умовою ефективності мікробіологічного дослідження є проведення його до лікування антибактеріальними препаратами. Тільки раннє мікробіологічне обстеження протягом перших днів дає можливість встановити причини інфекційних процесів.

     Мікробіологічне дослідження матеріалу з верхніх та нижніх відділів дихальних шляхів, можна  провести у мікробіологічній лабораторії Снятинського відділу Коломийського районного відділу ДУ «Івано-Франківський ОЦКПХ МОЗ» на платній основі. Послуги затверджені прейскурантом цін ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я  України» від 01.03.2023 року.

     Наша адреса:

м.Снятин, вул. Кобринських, 20,

мікробіологічна лабораторія

 конт. тел 0686652210 - завідувач мікробіологічної лабораторії

Добра Наталія


« повернутися

Код для вставки на сайт

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій

Зареєструватись можна буде лише після того, як громада підключить на сайт систему електронної ідентифікації. Наразі очікуємо підключення до ID.gov.ua. Вибачте за тимчасові незручності

Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь