Щодо захворюваності на грип, ГРВІ та COVID-19 на території Чернелицької ТГ

Дата: 26.12.2023 12:45

Інформую Вас, що за результатами щотижневого епідеміологічного моніторингу за 50 тиждень (18.12.2023 – 24.12.2023) на території Чернелицької громади зареєстровано 15 випадків ГРВІ. Серед захворілих 3 дитини. У порівнянні з 50 тижнем 2023 року захворюваність зросла на 3 випадки. Перевищення епідпорогу немає. Випадків грипу з початку епідсезону грип, ГРВІ та COVID-19 2023-2024, а саме з 02.10.2023 року, на території громади не зареєстровано.

Летальних випадків від ускладнень ГРВІ та COVID-19 не зареєстровано.

Холодна пора року послаблює наш імунітет, а отже і стійкість організму до гострих респіраторних вірусних інфекцій (ГРВІ).

Одне з таких — COVID-19, що може мати серйозні наслідки для здоров’я. Це гостре респіраторне захворювання, яке передається повітряно-крапельним шляхом від інфікованої людини.

Тож Центр громадського здоровя МОЗ України підготував для вас декілька порад, які допоможуть вберегтися від захворювання:

• подбайте про імунітет – вакцинуйтесь проти COVID-19! Це дасть змогу зменшити ризик важкого перебігу, ускладнень хвороби та летальних випадків;

• проводьте вільний час активно. Регулярна фізична активність та прогулянки на свіжому повітрі поліпшують самопочуття, сон і допомагають впоратися зі стресами;

• відмовтесь від шкідливих звичок, які сприяють зниженню імунітету та роблять ваш організм чутливим до хвороб, зокрема розвитку ГРВІ та COVID-19;

• стежте за своїм здоров’ям та підтримуйте здорову вагу. Надмірна вага та ожиріння можуть погіршити перебіг COVID-19;

• стежте за своїм харчуванням. Регулярно вживайте овочі та фрукти, які є важливими джерелами вітамінів та мінералів.

У разі будь-яких ознак ГРВІ намагайтесь чимшвидше ізолюватися та бути вдома до повного одужання. Зверніться до сімейного лікаря та дотримуйтесь виключно його порад. Памʼятайте, що підтвердити діагноз COVID-19 можна за допомогою тестування.

Бережіть себе та будьте здорові!

Начальник відділу                                                                       Володимир БОЦУЛА