Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм

Дата: 02.04.2024 15:53
Кількість переглядів: 21

Фото без опису

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Всесвітній День розповсюдження знань про аутизм

2 квітня – всесвітній день розповсюдження інформації про проблему аутизму.

Аутизм – це комплексне порушення розвитку, для якого властиві різноманітні прояви, що відзначаються з раннього віку і мають сталий перебіг.

Діти з розладами аутичного спектра суттєво вирізняються як від дітей з звичайним типом розвитку, так і від дітей, які мають інші психофізичні вади. Їм незрозуміло й нецікаво те, що роблять пересічні люди. Навколишня дійсність для них – розмаїття непов’язаних між собою мінливих звуків, образів, подій, що зумовлюють тривогу і страх.

Батькам рекомендують звернути увагу, якщо у дитини:

- порушення мови;

- відсутність емоційного контакту з людьми, першу чергу з батьками;

- усамітнення;

- напади агресії;

- слабкий інтерес до іграшок;

- стереотипність поведінки, страх змін.

Насправді особи з аутизмом сприймають світ по своєму. Зовнішню (зорову, слухову, тактильну) або внутрішню (відчуття болю, вібрації) інформацію вони схоплюють фрагментарно і непослідовно, при цьому окремі враження довкілля настільки захоплюють їхню увагу, що роблять їх нечутливими до сприймання всього іншого, а передусім – до здатності оцінити реальну картину. Аутист перебуває не у своєму внутрішньому світі, а у світі своїх чуттєвих вражень (образів, звуків, дотиків тощо) від навколишнього світу.

Одже головна проблема, яку гостро відчувають родини з такими дітьми – їхня непристосованість і безпорадність у світі людей.

Сьогодні таким людям, незалежно від віку, можна допомогти. Своєчасне, максимально раннє втручання, комплексна підтримка – реальна можливість допомогти дитині стати повноцінним членом суспільства. Такі діти успішно навчаються. Чимало людей з аутизмом працює. Але щоб зрозуміти таких дітей та розкрити їхні здібності, краще відмовитися від стереотипів.

Аутизм – це не вирок, це всього лише діагноз, своєчасне визначення якого в більшості випадків допомагає вчасно розпочати процеси реабілітації і адаптації.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора

Форма подання електронного звернення


Авторизація в системі електронних звернень

Авторизація в системі електронних петицій

Ще не зареєстровані? Реєстрація

Реєстрація в системі електронних петицій


Буде надіслано електронний лист із підтвердженням

Потребує підтвердження через SMS


Вже зареєстровані? Увійти

Відновлення забутого пароля

Згадали авторизаційні дані? Авторизуйтесь