Дата: 08.05.2024 11:23

Традиційно 8 травня відзначаємо День пам'яті та перемоги над нацизмом у Другій світовій війні 1939-1945рр. Цей день став символом Перемоги цивілізованого світу над нацизмом.

З нагоди цієї пам’ятної дати в Чернелицькій територіальній громаді біля пам'ятника загиблих воїнів відбулася панахида за душі убієних. Отець Василь Дальовський разом з працівниками Чернелицької селищної ради, учнями Чернелицького ліцею та жителями селища помолилися за душі загиблих у часи Другої світової війни та Героїв новітнього часу, які віддали життя за наше мирне майбутнє. Селищний голова Іван Скрип'юк також виголосив промову, в якій зазначив, що це свято має два символи - пам'ять та примирення. Пам'ять має важливе значення для всіх нас, адже без неї немає майбутнього. Тому дуже важливо є зберігати пам'ять про загиблих воїнів, які поклали своє життя на вівтар свободи та волі за кожного з нас. А примирення є символом єднання всіх країн Європи, які брали участь у цій війні. Учасники заходу поклали квіти до меморіалу і вшанували пам'ять загиблих хвилиною мовчання та виконали гімн України, віддаючи шану тим, хто віддав своє життя за мир та свободу в далекому минулому та в сьогоденні.

Також варто зазначити, що у кожному старостинському окрузі були проведені заходи, присвячені пам'яті загиблих. Учасники цих заходів несли на своєму верхньому одязі символіку Дня пам'яті та примирення. Заклади освіти, культури та бібліотеки старостинських округів також провели виставку «Уроки Другої світової війни», книжкову виставку «Їм у віках судилося безсмертя», історичну годину «Скорбота і пам’ять», годину пам'яті «Ніхто не забутий, ніщо не забуто...» та інші заходи щодо вшанування пам’яті всіх загиблих у війні над нацизмом.

Дякуємо всім, хто приєднався до цього важливого дня. Нехай ми ніколи не забудемо жертовності тих, хто віддав своє життя за мир і свободу.

Україна має перемогти. Адже свобода і справедливість завжди перемагають. І лише так можна зупинити Росію заради пам’яті про тих, хто віддав життя за мир у Другій світовій війні і заради тих, хто загинув, захищаючи Україну та демократичні цінності майбутнього!🇺🇦

#День_Памяті #Примирення #Память_Героїв #УкраїнаStrong #Ми_непереможні #ЗСУ