День поінформованості про цукрову залежність
День поінформованості про цукрову залежність
День поінформованості про цукрову залежність відзначають 30 жовтня. Цей день покликаний пролити світло на потенційний негативний вплив надмірного споживання цукру на фізичне та психічне здоров'я людини. Зі зростанням поширеності таких захворювань,як ожиріння, діабет і афективні розлади, розуміння ролі цукру в цих проблемах зі здоров'ям є як ніколи важливим.
Цукор є поширеною речовиною в нашому раціоні, яку ми часто споживаємо, навіть не усвідомлюючи її присутності. Хоча такі ласощі, як печиво, морозиво та цукерки є очевидними джерелами цукру, багато інших продуктів, включаючи кетчуп, соєвий соус та «легкі» йогурти, містять значну кількість цукру. Цукор діє на організм як наркотики. Він викликає залежність, позбутися якої досить не легко.
Можна виділити декілька характерних ознак, які свідчать про цукрову залежність:
Солодощі допомагають вам заспокоїтися. В більшості випадків спочатку виникає психологічна чи емоційна залежність від солодкого, яка потім переростає у фізіологічну.
При відсутності солодощів ви починаєте нервувати. Коли під рукою немає чергової «дози» цукерок ви почуваєте легке роздратування, яке з часом перетворюється в нав’язливу ідею – піти та купити солодкого.
Ви не знаєте міри в солодощах. Також про цукрову залежність свідчить систематичне вживання солодощів - жодна ваша вечеря не обходиться без тістечок, а сніданок – без кексів чи круасанів.
Нестачу цукру ви компенсуєте іншою шкідливою їжею. Якщо ви різко перестаєте їсти цукерки чи торти, ви знаходите втіху у фаст – фуді –піцці, бюргерах, солоних сухариках тощо.
Декілька порад, які допоможуть переробити цукрову залежність та повернутися до нормального способу життя:
- відмовтеся від ранкових солодощів;
- їжте багато клітковини( крупу, горіхи, яблука, квасолю, кукурудзу, малину );
- не допускайте голодування . Якщо відчуваєте відчуття голоду, негайно з'їжте щось;
- виховуйте у собі терплячість. Бажання поїсти солодощів доволі швидко слабшає;
- переведіть увагу на щось інше. Щоб позбутися нав’язливого бажання з'їсти цукерку, спробуйте зайнятися якоюсь цікавою справою – малюванням, прогуляйтеся на свіжому повітрі.
День поширення інформації про цукрову залежність покликаний не лише привернути увагу до небезпеки цукру, але й надати людям можливість робити усвідомлений вибір щодо свого здоров'я. Розуміючи вплив цукру на наш організм, ми можемо вжити заходів, щоб зменшити його споживання і вести більш здоровий спосіб життя.