Всесвітній день боротьби з пневмонією
Всесвітній день боротьби з пневмонією
12 листопада Всесвітнє співтовариство відзначає день боротьби з пневмонією. Ця дата визначена для нагадування нам про важливість боротьби з цим захворюванням. Пневмонія є однією з найбільш розповсюджених захворювань людини.
Мета цього дня – активізувати боротьбу з пневмонією за допомогою комплексу заходів щодо профілактики та лікування цього захворювання.
Пневмонія – це запалення легень, яке локалізується у повітряних міхурцях, що мають назву альвеоли. У здорової людини альвеоли наповнені повітрям і нормально функціонують під час дихання, а у хворого на пневмонію – накопичують слиз та рідину, які викликають біль, обмежують надходження кисню.
Найчастіше збудниками інфекційної пневмонії є бактерії , віруси, грибки та деякі найпростіші мікроорганізми. Інфекційною пневмонією можна заразитися і через кров, особливо це стосується немовлят під час пологів або одразу після народження.
Основними симптомами пневмонії являються : кашель, лихоманка, задишка, часте серцебиття, біль в грудній клітці, загальна слабкість, швидка втомлюваність, нудота, блювання, діарея тощо.
Фактори ,що сприяють розвитку інфекції:
- проблеми серцево – судинної системи;
- ослаблений імунітет;
- хронічні бронхіти;
- вплив екологічних факторів на дихальну систему;
- зловживання спиртними напоями та куріння;
- малорухливий тип поведінки (тривалий ліжковий режим);
- вік ( на запалення легень частіше хворіють маленькі діти й літні люди);
- цукровий діабет та інші хронічні захворювання;
- робота у громадських місцях та контакти з великою кількістю людей.
Прості кроки щодо уникнення цього захворювання:
Профілактикою пневмонії є відмова від шкідливої звички- куріння. Намагайтеся уникати контактування з людьми, які курять, а також з людьми, у яких є інфекції дихальних шляхів, бо вони можуть стати причиною захворювання на пневмонію.
Зміцнення імунітету: здоровий спосіб життя, збалансована дієта та фізична активність можуть сприяти зміцненню імунітету та зменшенню ризику захворювання.
Щеплення: важливо вчасно вакцинувати дітей та дорослих від грипу та інших інфекцій, які ослаблюють імунітет та можуть сприяти розвитку пневмонії.
Якщо у вас з'явились симптоми захворювання – зверніться до лікаря. Лише фахівець може підтвердити або спростувати ваші побоювання, поставити діагноз і призначити відповідне лікування. Лікувати пневмонію самостійно небезпечно.
Бережіть себе та свої близьких!