Як захиститися від переохолодження
Як захиститися від переохолодження
З приходом холодів постає питання - як задовольнити потребу у свіжому повітрі та при цьому не переохолодитися? Що робити, щоб комфортно почувати себе взимку? І як допомогти людині з переохолодженням?
Прогулянки на вулиці є корисними у будь –яку пору, та взимку треба бути уважними до себе та близьких, особливо дітей, щоб не отримати переохолодження.
Найчастіше схильними до переохолодження належать особи, які багато часу перебувають на холоді, люди похилого віку, маленькі діти, особи, що мають проблеми зі здоров'ям, особи із захворюваннями серця, які викликають порушення кровообігу.
Переохолодження організму - гіпотермія. Це явище характеризується сильним падінням температури тіла, яке спричиняє негативні зміни стану організму. Воно призводить до порушення нормальних процесів обміну речовин і зниження здатності організму поповнювати втрати тепла. Організм може переохолодитися, якщо він втратить набагато більше тепла, ніж виробляє, що відбувається зазвичай при тривалому перебуванні людини на холоді. Особливо часто це відбувається при морозах у поєднанні з підвищеною вологістю повітря та сильним вітром.
Основні правила поведінки у холодну погоду:
- одягайтеся тепло та багатошарово: одягніть на себе кілька тонких кофт замість однієї теплої;
-захищайте відкриті ділянки шкіри: вдягайте рукавички, вуха захищайте шапкою, шарфом, піднятим коміром;
-уникайте тісного одягу та взуття, щоб зберегти тепло і уникнути обмороження;
-поїжте перед виходом на вулицю, бажано щось висококалорійне;
- якщо ви плануєте довгу прогулянку - візьміть з собою термос з чаєм;
-заходьте кожну годину у тепле приміщення, якщо ви проводите цілий день на вулиці;
-зробіть прості вправи для рук або ніг аби посилити кровообіг у замерзаючих судинах.
Так само рухайте пальцями ніг;
-не перевтомлюйтесь. Втомлена людина швидше піддається переохолодженню;
-відмовтесь від алкоголю та куріння. Спиртні напої розширюють судини на поверхні тіла, що призводить до швидких втрат тепла. Нікотин також не найкращий помічник у боротьбі з холодом через свій згубний вплив на стінки судин.
Пам’ятайте, що підтримка внутрішніх сил вашого організму за допомогою фізичної активності, споживання їжі багатої корисними речовинами та постійне загартовування організму – це неоціненний вклад у ваше здоров’я, який ви повинні робити регулярно!