Звіт селищного голови за 2024 рік
На сесії Чернелицької селищної ради селищний голова Іван Скрип'юк виступив перед депутатами зі звітом про свою роботу та роботу виконавчих органів ради за 2024 рік.
Звіт селищного голови за 2024 рік (презентація)
ЗВІТ
Селищного голови про роботу Чернелицької селищної ради
та її виконавчого комітету за 2024 рік
Шановні мешканці громади!
Вся робота і моя, як голови, і виконавчого комітету у вас на очах. Я розумію свою особисту відповідальність перед громадою за кожне наше рішення, кожний наш практичний крок. Мешканці нашої громади чекали і чекають від місцевої влади виважених рішень та позитивних результатів при вирішенні будь-яких питань життєдіяльності громади. Хочу зауважити, що сьогоднішній результат роботи – це колективна праця кожного депутата, кожної постійної комісії, сесійна робота, діяльність виконавчого комітету та апарату ради і, безумовно, робота кожного мешканця громади. Наші перемоги — це наша сила й мотивація. Якщо навчимося відзначати навіть найдрібніші з них, то будемо щасливі щодня. А чітке розуміння мети найважливіша складова успіху. Я вдячний усім, хто допомагав селищній раді в цей нелегкий період розвитку практичними справами, своїм досвідом, конструктивними порадами та об’єктивними зауваженнями. Також хочу подякувати меценатам, приватним підприємцям, які протягом року долучалися до участі в проведенні різного роду заходів й побажати їм і в подальшому підтримати нашу громаду.
Бажаю всім жителям громади міцного здоров’я, миру та злагоди у Ваших родинах.
Сьогодні ми вчергове зібралися, щоб підбити підсумки, згадати про основні досягнення, здобутки та перемоги року, що минув.
Метою звіту є не тільки інформування про результати роботи, але й визначення шляхів розвитку громади на майбутнє. 2024 рік став періодом складних і неочікуваних проблем, які вимагали термінового вирішення.
Депутатський корпус ради VIII скликання складає 22 депутати, один депутат склав повноваження. На сьогоднішній день депутатський корпус 21 депутат.
Станом на 01 січня 2024 року в 10 населених пунктах селищної ради проживає 6382 осіб. Населені пункти: Чернелиця (1551 осіб), Хмелева (209осіб), Копачинці (950 особа), Кунисівці (809 осіб), Вільхівці(446 осіб), Корнів(540 особа), Далешове (362 осіб), Дубки(701 особи), Колінки (552 осіб), Репужинці(262 осіб) .
На території громади утворені та функціонують шість старостинські округи. Свої повноваження в межах відповідних старостинських округів здійснюють 6 старостів, 6 діловодів 2 соціальних робітники .
Селищна рада, як орган місцевого самоврядування, у своїй роботі керується принципами законності, гласності, колегіальності, поєднуючи місцеві та державні інтереси.
Загальні положення
Законом України «Про місцеве самоврядування в Україні» передбачено звіт селищного голови про свою діяльність та діяльність ради в цілому. Селищна рада, як колегіальний орган, представляє спільні інтереси територіальної громади та старостинських округів.
Чернелицька селищна рада, її виконавчий апарат працюють у правовому полі відповідно до Конституції України, Законів України «Про місцеве самоврядування в Україні», «Про статус депутатів місцевих рад», чітко дотримуючись повноважень та норм, що передбачені діючим законодавством та прийнятим Регламентам селищної ради восьмого скликань.
Пленарні засідання сесій сільської ради
Відповідно до вимог статті 46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» основною формою роботи ради є проведення сесій. Скликання сесій селищної ради проводиться згідно з розпорядженнями селищного голови.
Проекти рішень, довідкові матеріали на пленарні засідання готувались депутатами, працівниками структурних підрозділів селищної ради. Всі матеріали розглядались на засіданнях постійних комісій селищної ради.
В ході обговорення напрацьовувалась єдина думка по кожному питанню, а за необхідності – вносились зміни та корективи.
Протягом 2024 року відбулось 8 сесій селищної ради, під час яких було прийнято 881 рішення.
Важливою складовою роботи селищної ради є діяльність постійних комісій селищної ради, які згідно з статтею 47 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» є органами ради, створеними для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, які належать до її відання, здійснення контролю за виконанням рішень ради. Як показала практика, левова частка роботи з розгляду питань відбувається саме на засіданнях постійних комісій, зокрема на спільних засіданнях, які проводять перед початком сесії. Саме там опрацьовуються проекти рішень і програм, готуються відповідні висновки, рекомендації з усіх питань, які потім виносяться на розгляд сесії. У Чернелицькій селищній раді VIIІ скликання були сформовані та діють 5 постійних депутатських комісій.
В цілому організація роботи постійних комісій свідчить про те, що депутати селищної ради налаштовані на цілеспрямовану, конструктивну працю.
Діяльність виконавчого комітету ради
Виконавчим органом селищної ради є виконавчий комітет та відділи, робота яких спрямована на здійснення виконавчих функцій і повноважень місцевого самоврядування у межах діючого законодавства України.
Відповідно до статті 51 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» Чернелицькою селищною радою утворено виконавчий комітет та затверджено його персональний склад в кількості 15 осіб.
Основною формою роботи виконавчого комітету селищної ради є його засідання. Чергові засідання проводились один раз на місяць, а також проводились позачергові засідання. Всього за 2024 року проведено 12 засідань виконавчого комітету, на яких розглянуто 89 питань та прийнято 89 рішень.
З метою ефективного виконання наданих повноважень при виконавчому комітеті створено відповідні комісії:
- адміністративну комісію
- комісію з питань захисту прав дитини. Проведено 13 засідань за результатами яких прийнятті відповідні рішення.
- комісію з обстеження зелених насаджень проведено обстеження дерев, відповідно до поданих заяв щодо надання дозволу на зрізання дерев, складено відповідні акти та винесено рішення виконавчого комітету про надання дозволу на зрізання дерев
- комісію з питань розгляду та вирішення земельних спорів.
Також утворено міждисциплінарні команди для організації соціального захисту дітей, які перебувають у складних життєвих обставинах.
На засіданнях виконавчого комітету розглядались питання, які стосувались: присвоєння поштових адрес житловим будинкам , що знаходяться на території громади, діяльності галузі освіти, культури, молоді та спорту, надання матеріальної допомоги на поховання та лікування заяв та прийнято рішення про надання матеріальної допомоги , видалення зелених насаджень, житлових питань, порушення клопотання про присвоєння почесного звання України «Мати-героїня», благоустрою населених пунктів, щодо захисту прав малолітніх дітей, про заходи з підготовки та відзначення на території селищної ради святкових заходів та ряд інших питань відповідно питань, а також розгляду звернень.
Рішення виконавчого комітету селищної ради були прийняті на засіданнях відкритим голосуванням більшістю від загального складу виконкому.
Протягом 2024 року було забезпечено здійснення реєстрації 159 нотаріальні дії, з них
- посвідчено заповітів – 90 ;
- засвідчено справжність підпису – 23;
- видано дублікатів заповіту – 5;
- складено довіреностей – 23;
- архівні заповіти - 5;
- заява про відмову -13;
Протягом звітного періоду було видано розпорядження селищного голови з основної діяльності - 222 та кадрової роботи - 135.
Довідок - 231
Реєстрація вхідної документації - 998
Реєстрація вихідної документації - 1163
ВХІДНІ,ВИХІДНАДОКУМЕТАЦІЯ
(ДОВІДКИ,АКТИ,ВИТЯГИ )
Вільхіцівський старостинський округ 280
Далешовецький старостинський округ 533
Дубківський старостинський округ 883
Кунисівський старостинський округ 357
Копачинський старостинський округ 356
Корнівський старостинський округ 573
Звернення громадян
Роботу з розгляду звернень громадян у апараті Чернелицької селищної ради та її структурних підрозділах впродовж 2024 року було забезпечено відповідно до вимог Закону України «Про звернення громадян», Указу Президента України від 7 лютого 2008 року № 109 «Про першочергові заходи щодо забезпечення реалізації та гарантування конституційного права на звернення до органів державної влади та органів місцевого самоврядування», відповідних рішень виконавчого комітету та розпоряджень.
Загалом за 2024 рік до селищної ради надійшло 2354 звернення. Із них 816 письмових та 1538 на особистому прийомі (з них 736 до старостинських округів). В тому числі, від органів влади вищого рівня з початку року до селищної ради надійшло 24 звернень.
У звітному періоді надійшло 5 колективних звернень у яких звернулось 18 жителів громади.
Результати аналізу звернень за характером питань свідчать, що найбільша кількість з них стосується питань
аграрної політики та земельних відносин - 909;
соціального захисту – 938;
транспорту і зв’язку - 79;
фінансової та податкової політики -12;
праці та заробітної плати - 11;
охорона здоров’я - 17;
комунального господарства – 60 :
житлової політики -18:
забезпечення дотримання законності та охорони правопорядку - 24.
Аналіз кількості та характер звернень громадян, які звернулися до виконавчих органів сільської ради протягом звітного періоду 2024 року, показав, що найбільша кількість звернень від:
багатодітних сімей - 193;
учасників ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС - 10;
учасників АТО ,бойових дій –110 ;
осіб із інвалідністю - 113;
дітей війни – 112.
Варто відокремити роботу із зверненнями громадян, які стосуються здійснення делегованих повноважень органами місцевого самоврядування. Це зокрема питання, що стосуються земельних відносин:
- надання дозволів на розробку проектів землеустрою, технічної документації,
- затвердження проектів землеустрою,
- затвердження технічної документації.
У своїх зверненнях жителі громади порушили 909 питань, серед яких основну частину становлять питання земельних відносин . Селищною радою вишукувались всі наявні можливості щодо позитивного вирішення порушених у зверненнях питань. Залишаються актуальними в зверненнях громадян питання соціального захисту, транспорту і зв’язку, комунального господарства, житлової політики, сім'ї та інші.
Питання роботи із зверненнями громадян перебуває на особливому контролі у керівництва селищної ради, воно є предметом обговорення на нарадах з відповідальними працівниками селищної ради, керівниками відділів, нарадах з посадовими особами органів місцевого самоврядування. Посилено контроль щодо своєчасного, об’єктивного і кваліфікованого розгляду звернень громадян та надання конкретних і фахових відповідей заявникам за результатами розгляду їх звернень.
З травня місяця 2024 року селищна рада почала здійснювати Державну реєстрацію смерті. У 2024 році в селищній раді складено 27 актових записів про смерть.
БЮДЖЕТ ГРОМАДИ
Бюджет Чернелицької селищної територіальної громади у 2024 році за доходами склав 62 207 771,00 гривень, що становить 98,3 відсотка до річного плану (в т.ч. доходи загального фонду 60 066 033,00 гривень, спеціального – 2 141 738,00 гривень)
- податкові надходження становлять 26 445 352,00 гриввень;
- неподаткові надходження – 1 357 694,00 гривень;
- доходи від операцій з капіталом – 151 361,00 гривень;
- офіційні трансферти – 34 253 364,00 гривень.
Структура доходів селищного бюджету:
Депутат обласної ради Мельничук Василь Іванович сума 274 200,00 гривень - придбання меблів для ФАПу села Кунисівці Чернелицької селищної ради Коломийського району Івано – Франківської області в сумі 20 000,00 гривень; - придбання меблів для Далешівського ліцею Чернелицької селищної ради Коломийського району Івано – Франківської області в сумі 20 000,00 гривень; - придбання меблів для Чернелицького ліцею Чернелицької селищної ради Коломийського району Івано – Франківської області в сумі 30 000,00 гривень - придбання ігрових споруд для дитячих майданчиків в селах Чернелицької селищної ради Коломийського району в сумі 95 000,00 гривень; - придбання обладнання для благоустрію території «Зелений гай» в селищі Чернелиця Коломийського району Івано – Франківської обл. в сумі 95 000,00 гривень; - придбання меблів для укриття в Дубківській гімназії Чернелицької селищної ради Коломийського району Івано – Франківської обл. в сумі 14 200,00 гривень Депутат обласної ради Семенюк Володимир Петрович сума 225 000,00 гривень - проведення поточного ремонту вулиці Січових Стрільців в селі Копачинці в сумі 100 000,00 гривень; - капітальний ремонт частини приміщення для розміщення ЦНАП Чернелицької селищної ради по вул. Незалежності 4а в смт. Чернелиця Івано – Франківської області в сумі 125 000,00 гривень; Депутат обласної Приймак Іван Васильович сума 502 473,92 гривень - капітальний ремонт приміщення ФАП (фельшерсько – акушерського пункту) с. Вільхівці Чернелицької селищної ради Коломийського району в сумі 193 228,42 гривень - капітального ремонту дорожнього покриття на автомобільній дорозі загального користування місцевого значення С090411 Корнів – Вільхівці км 0+000-3+684 (вул. Б. Хмельницького, с. Вільхівці) в сумі 309 245,50 гривень |
- Власні доходи (податки, збори та неподаткові платежі) – 27 954 407,00 гривень (44,9 відсотка)
Бюджет Чернелицької селищної територіальної громади по доходах загального фонду (без врахування міжбюджетних трансфертів) за 2024 рік виконано на 98,3 відсотка до затверджених річних показників. Обсяг надходжень податків, зборів та платежів становить 26 899 843,00 гривень. Недовиконання планових показників доходів загального фонду складає 469 547,00 гривень.
У порівняні до 2023 року у співставних умовах надходження податків, зборів та неподаткових платежів зросли на 4 604 900,00 гривень або на 20,7 відсотка.
Основними бюджетоутворюючими надходженнями місцевого бюджету є податок та збір на доходи фізичних осіб (надійшло в сумі 13 836 329,00 гривень), єдиний податок (надійшло в сумі 4 038 290,00 гривень) та плата за землю (надійшло в сумі 7 982 280,00 гривень)
Структура власних доходів загального фонду:
- податок на доходи з фізичних осіб - 13 836 329,00 гривень (51,4 відсотка)
- плата за землю - 7 982 280,00 гривень (29,7 відсотка)
- податок на нерухоме майно відмінне від земельної ділянки – 417 084,00 гривень (1,6 відсотка)
- єдиний податок – 4 038 290,00 гривень (15,0 відсотка)
- акцизний податок – 139 800,00 гривень (0,5 відсотка)
- інші доходи - 486 060,00 гривень (1,8 відсотка).
Динаміка власних надходжень загального фонду :
2023 рік 22 295 000,00гривень
2024 рік 26 899 843,00 гривень
Основними бюджетоутворюючі підприємства на доходи з фізичних осіб :
ПП «Вільхівці»;
Агрокомпанія «Прикарпаття»;
ТОВ «Альфа – Енергія»;
ТОВ «Хмелева»
Коломийський лісгосп
Найбільший платник єдиного податку
ПП «Вільхівці»,
Агрокомпанія «Прикарпаття»
Найбільший платник до місцевого бюджету плати за землю
ПП «Вільхівці»,
Агрокомпанія «Прикарпаття»,
Свято Трипілля,
ТОВ «Хмелева».
Доходи спеціального фонду (без врахування міжбюджетних трансфертів) склав 1 054 564,00 гривень в тому числі:
- екологічний податок, який справляється за викиди в атмосферне повітря забруднюючих речовин стаціонарними джерелами забруднення (за винятком викидів в атмосферне повітря двоокису вуглецю) – 9 234,00 гривень
- плата за послуги, що надаються бюджетними установами згідно з їх основною діяльністю – 136 455,00 гривень
- благодійні внески, гранти та дарунки – 191 060,00 гривень
- надходження, що отримують бюджетні установи від підприємств, організацій, фізичних осіб та від інших бюджетних установ для виконання цільових заходів, у тому числі заходів з відчуження для суспільних потреб земельних ділянок та розміщених на них інших об`єктів – 566 454,00 гривень
- кошти від продажу земельних ділянок несільськогосподарського призначення, що перебувають у державній або комунальній власності, та земельних ділянок, які знаходяться на території Автономної Республіки Крим – 151 361,00 гривень
Доходи старостинський округів в доходах селищного бюджету складають :
- Чернелиця - 18 272 950,00 гривень
- Хмелева – 1 801 819,00 гривень
- Вільхівцівський старостинський округ №1 – 8 768 340,00 гривень
- Далешовецький старостинський округ №2 – 8 958 909,00 гривень
- Дубківський старостинський округ №3 – 6 176 508,00 гривень
- Кунисівський старостинський округ №4 – 6 168 796,00 гривень
- Копачинецький старостинський округ №5 – 5 841 105,00 гривень
- Корнівський старостинський округ №6 – 4 651 309,00 гривень
Інформація щодо надходжень по старостинських округах за 2024 рік |
|||||||||
|
Чернелиця |
Хмелева |
Дубки |
Далешове |
Копачинці |
Кунисівці |
Вільхівці |
Корнів |
Сплачено |
Прибутковий податок в т. ч. |
3 500304,75 |
110802,22 |
483 722,16 |
650397,76 |
541 983,56 |
540 647,99 |
2 805506,84 |
529 338,72 |
9 162704,00 |
- органи управління |
556 639,17 |
|
46 307,34 |
50 483,61 |
45 764,51 |
48 004,24 |
48 004,24 |
54 313,93 |
849 517,04 |
- освіта |
801 706,24 |
|
366 229,36 |
500862,00 |
425 432,88 |
426 892,56 |
319 145,75 |
435 866,24 |
3 276 135,03 |
- культура |
15 206,94 |
13 186,22 |
41 308,46 |
38 162,15 |
20 109,77 |
19 024,92 |
23 928,10 |
14 200,55 |
185 127,11 |
- медицина |
333 856,00 |
29 877,00 |
60 890,00 |
19 918,00 |
19 918,00 |
19 918,00 |
19 918,00 |
504 295,00 |
|
- підприєства |
1 779832,72 |
97 616,00 |
|
|
20 160,00 |
14 716,11 |
2 394510,75 |
|
4 306 835,58 |
- релігійні громади |
13 063,68 |
|
|
10 598,40 |
12 092,16 |
5 040,00 |
40 794,24 |
||
ПДФО із паїв |
1 602922,84 |
10 195,20 |
494 011,36 |
926536,95 |
323 088,34 |
343 321,35 |
478 806,34 |
211 988,27 |
4 390 870,65 |
МПЗ |
|
58 184,00 |
96 147,00 |
40 538,00 |
27 746,00 |
|
222 615,00 |
||
Земельний податок в т.ч. |
1 920186,68 |
1068141,18 |
573 809,00 |
1584082,79 |
327 532,95 |
1 071987,99 |
503 107,80 |
933 431,75 |
7 982 280,14 |
ПП "Вільхівці" |
|
116 857,19 |
1405060,02 |
80 600,00 |
|
183 643,53 |
493 849,64 |
2 280 010,38 |
|
ТзОВ "Агрокомпанія Прикарпаття" |
1 293959,07 |
275400,01 |
255 919,77 |
|
|
284 441,15 |
|
13 883,67 |
2 123 603,67 |
АТзОВ "Свято Трипілля" |
446 475,08 |
|
|
|
|
|
|
|
446 475,08 |
ТОВ "Альфа - Енергія" |
88 398,77 |
|
|
|
|
|
|
|
88 398,77 |
ПП "Дажбог" |
|
|
|
|
|
60 543,99 |
|
|
60 543,99 |
ПП Кушнірук В. Д. |
|
|
|
|
82 575,76 |
|
82 575,76 |
||
ТОВ АГРО ДНІСТЕР |
|
|
|
|
86 310,00 |
|
|
|
86 310,00 |
Прикарпатобленерго |
41 530,56 |
|
|
|
|
|
|
|
41 530,56 |
Стринадко О. Й. |
|
134478,43 |
|
|
|
448 578,43 |
361 598,44 |
944 655,30 |
|
ПП Пилипів А. В. |
|
|
|
|
|
140 010,00 |
|
|
140 010,00 |
ПАТ "Київстар" |
9 263,76 |
|
11 930,38 |
|
11 036,41 |
|
32 230,55 |
||
ТзОВ "Мрія Фармінг Карпат" |
|
|
|
|
|
|
|
4 030,40 |
4 030,40 |
Кустрин П. Б. |
|
|
|
|
|
289 123,00 |
|
289 123,00 |
|
ТОВ Хмелева |
|
390000,00 |
|
|
|
|
5 200,00 |
|
395 200,00 |
Кириченко В. В. |
|
1 027,79 |
|
|
|
|
|
1 027,79 |
|
Джаман І. М |
|
51 264,00 |
|
|
|
|
|
|
51 264,00 |
Цомпель Л. М. |
|
214800,00 |
|
|
|
|
|
214 800,00 |
|
Сабатян А. А. |
|
|
|
98 695,00 |
|
|
|
|
98 695,00 |
Подипригора Т. Ю. |
|
|
|
2 500,00 |
|
|
|
|
2 500,00 |
Григоришак В. М. |
|
|
|
810 |
|
|
|
|
810 |
Кошка В. В. |
|
|
|
|
72 000,00 |
|
|
|
72 000,00 |
Данилюк Інна |
|
|
|
|
4 564,65 |
|
|
|
4 564,65 |
Варварук О. Д. |
|
|
|
2 500,00 |
|
|
2 500,00 |
||
Мороз І. Ф. |
|
|
|
|
3 601,43 |
|
|
|
3 601,43 |
Григорчук М. С. |
|
128 167,63 |
|
|
|
|
128 167,63 |
||
від населення |
40559,44 |
1170,95 |
72864,41 |
65087,39 |
77956,87 |
44802,25 |
25141,27 |
60069,6 |
387 652,18 |
Доходи приватних підприємців |
651 012,82 |
89 785,05 |
336 485,42 |
299 998,41 |
368 642,80 |
204 858,95 |
429 887,69 |
186 801,79 |
2 567 472,93 |
Інші доходи |
1 028227,04 |
179090,16 |
|
|
31 500,00 |
|
1 293191,35 |
41 891,73 |
2 573 900,28 |
Власні доходи старостинського округу |
8 702654,13 |
1458013,81 |
1946211,94 |
3557162,91 |
1633285,65 |
2188562,28 |
5 510500,02 |
1 903452,26 |
26 899843,00 |
Освітянська субвенція |
6 371342,00 |
|
2 507431,00 |
3699488,00 |
2425220,00 |
2 507431,00 |
1 931955,00 |
1 767533,00 |
21 210 400,00 |
Базова дотація |
2 551405,00 |
343805,00 |
1 584135,00 |
1503530,00 |
1562750,00 |
1 330805,00 |
733 670,00 |
888 300,00 |
10 498 400,00 |
Субвенція на харчування учнів 1-4 кл. |
18 223,00 |
|
12 656,00 |
13 668,00 |
11 643,00 |
10 124,00 |
3 544,00 |
13 162,00 |
83 020,00 |
Додаткова дотація на енергоносії |
284 326,00 |
111 874,00 |
165 060,00 |
108 206,00 |
111 874,00 |
86 198,00 |
78 862,00 |
946 400,00 |
|
Субвенція з обласного бюджету |
345 000,00 |
|
14 200,00 |
20 000,00 |
100 000,00 |
20 000,00 |
502 473,92 |
|
1 001 673,92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
||
ВСЬОГО |
18272950,13 |
1801818,81 |
6176507,94 |
8958908,91 |
5841104,65 |
6168796,28 |
8768340,94 |
4651309,26 |
60639736,92 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Бухгалтерського обліку та звітность
Відділ бухгалтерського обліку та звітності є структурним підрозділом Чернелицької селищної ради (далі - Відділ) та є підзвітним, підконтрольним селищному голові.
Штатним розписом селищної ради у Відділі затверджено 6 шатних одиниць: начальник відділу - головний бухгалтер, головний спеціаліст, спеціаліст, бухгалтер.
У своїй діяльності Відділ керується Конституцією та Законами України, Бюджетним кодексом України, Податковим кодексом України, Кодексом законів про працю України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, наказами Мінфіну, іншими нормативно-правовими документами, що регламентують бюджетні відносини і фінансово-господарську діяльність бюджетної установи, рішеннями та розпорядженнями обласної та районної та селищної ради, виконавчого комітету селищної ради, розпорядженнями селищного голови, Регламентом роботи селищної ради, Положенням про відділ та іншими нормативно-правовими актами.
Основними завданнями Відділу є:
- ведення бухгалтерського обліку фінансово-господарської діяльності бюджетних установ та складання звітності;
- відображення у документах достовірної та у повному обсязі інформації про господарські операції і результати діяльності, необхідної для оперативного управління бюджетними призначеннями (асигнуваннями) та фінансовими і матеріальними (нематеріальними) ресурсами;
- забезпечення дотримання бюджетного законодавства при взятті бюджетних зобов'язань, своєчасного подання на реєстрацію таких зобов'язань, здійснення платежів відповідно до взятих бюджетних зобов'язань, достовірного та у повному обсязі відображення операцій у бухгалтерському обліку та звітності;
- забезпечення контролю за наявністю і рухом майна, використанням фінансових і матеріальних (нематеріальних) ресурсів відповідно до затверджених нормативів і кошторисів;
В своїй роботі спеціалісти Відділу використовують комп’ютерні програми: частково бухгалтерська програма УБС ( українські бухгалтерські системи) , для планування, фінансування та проведення платежів – комп.програма АІС-місцеві бюджети рівня головного розпорядника, для формування та подачі звітності до контролюючих органів – комп.програма М.Е.Doc. Також, спеціалісти працюють в системі дистанційного обслуговування «Клієнт казначейства – Казначейство» та на порталах Державної казначейської служи України, Пенсійного фонду України, Податкової служби України, Міністерства цифровізації України (сфера інформатизації).
Всі звіти, укладені договори , акти (накладні) після оплати за 2024 рік оприлюдненні на єдиному web-порталі використання публічних коштів.
За 2024 рік спеціалістами опрацьовано 705 договорів, укладених з організаціями та підприємствами, зареєстровано та проведено через систему СДО Держказначейства бюджетних зобов’язань в кількості - 743; фінансових бюджетних зобов’язань - 1858; платіжних доручень - 2184
У 2024 році підготовлено та затверджено 30 паспортів бюджетних програм; 30 бюджетних запитів на 2024 рік; 30 кошторисів та відповідно, планів асигнувань на 2024 рік. Протягом 2024 року, згідно рішень селищної ради та розпоряджень селищного голови, вносилися зміни до паспортів бюджетних програм та зміни до затверджених кошторисів, довідок про зміни до кошторису підготовлено всього – 102.
Опрацьовано вхідної кореспонденції в кількості – 68 листів, вихідних листів підготовлено організаціям та підприємствам, а також контролюючим органам – 38 листів. Видано довідок про доходи громадян в кількості 42.
За 2024 рік підготовлено та надано бюджетних та фінансових звітів до Держказначейства: місячних звітів – 52, квартальних та річних звітів - 232, консолідованих квартальних та річних звітів – 254; до Податкової служби: подано звітів – щоквартальних – 12, та 32 річних; до Статистичної служби подано звітів в кількості - 18; опрацьовано за 2024 рік 199 лікарняних листів та надано до Фонду соціального страхування України 199 заявок на фінансування лікарняних на загальну суму 351 644 грн.
Проведено у 2024 році розподіл фінансування по загальному та спеціальному фондах підлеглих установ зокрема КП « Теплосервіс» ) на загальну суму – 3549 841,25 грн..
За 2024 рік касові видатки всього по загальному та спеціальному фондам склали 57140915,34., в т.ч. фінансування трансфертів на суму 690 806,80 грн.; залишок коштів на реєстраційних рахунках склав 0,00 грн.; Сформовано та надано до фінансово-економічного відділу 403 заявок на фінансування видатків місцевого бюджету.
Заробітньої плати виплачено на суму 35 709 725,85 грн. в т.ч. освітньої субвенції 21 210 400 грн. Відрахування на соц. заходи ( ПФУ) 7 923 838,75 грн.
Утримано і сплачено прибуткового податку суму 6 427 750, 50 грн.
Військового збору - 535 645, 89 грн.
Матеріальна допомога всього за 2024 рік перерахована на суму 1106 852 грн. кількість отримувачів – 277 громадяни. Всі виплати здійснені за рахунок місцевого бюджету. Перераховано щомісячну грошову компенсацію за комунальні послуги особам пільгової категорії згідно законодавства на особові рахунки відкриті в національному банку 7 громадянам на загальну суму – 26 207 грн., за використані медикаменти учасника ліквідації аварії на ЧАЕС – 4170,00 грн.
На початок 2024 року заборгованість за ФСС та станом на кінець року –відсутня.
Кредиторська заборгованість перед організаціями та підприємствами на початок 2024 року відсутня:
На початок 2024 року дебіторська заборгованість по загальному фонду та спеціальному фонду 264 862 грн. (оплата природного газу)
На кінець 2024 року Кредиторська заборгованість відсутня, дебіторська заборгованість склала 248 308 грн. по опдаті за спожитий газ з газопостачальною компанією « Нафтогаз трейдинг» і буде погашена повністю у січні місяці 2025 року.
Первісна вартість основних засобів на кінець 2024 року склала 31 570 968 грн. Надходження основних засобів за рахунок передачі та придбання склали
1 735 246 ., вибуття за рахунок передачі та списання основних засобів 614966 грн.
Запаси на кінець 2024 року склали – 1 634 998 грн. Надходження за рік склали – 2 269 855 грн., вибуття за рахунок використання та списання склали –
1 980 731 грн.
Виконуючи вимоги чинного законодавства щодо ведення бухгалтерського обліку та надання фінансової звітності, своєчасно та в повному обсязі складалась та надавалась звітність відповідним контролюючим установам, фактів порушення операцій з бюджетними коштами, нанесення збитків бюджету, подання недостовірної звітності не виявлено.
Видаткова частина Бюджету Чернелицької селищної ради сформована згідно рішення сесії селищної ради про Бюджет на 2024 рік та прийнятих змін до Бюджету. Всі видатки бюджету селищної ради здійснюються в межах кошторисних призначень та контролюються Державною Казначейською службою України.
У звітному періоді 2024 року з бюджету Чернелицької селищної ради проведено видатків:
- на загальну суму 57 140 915 грн або 95,8 відсотка до річних призначень з урахуванням змін,
- з яких, за загальним фондом – 54 620 786 грн або 96,8 відсотка, спеціальним 2 520 129 грн або 78,7 відсотка до річних призначень з урахуванням внесених змін.
У порівнянні з 2023 роком обсяг видатків бюджету зменшився на 1 234 389 грн, або на 2,11 відсотка.
У 2024 році забезпечено своєчасну та в повному обсязі виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевого бюджету. Крім того для погашення заборгованості по заробітній платі працівників бюджетних установ, що фінансуються за рахунок освітньої субвенції, було виділено з місцевого бюджету кошти в сумі 1 042 276 грн. Заборгованість склала: 925 165 грн.
З місцевого бюджету фінансувались першочергові видатки відповідно до зареєстрованих фінансових зобов’язань.
Слід зазначити, що протягом 2024 року з бюджету Чернелицької селищної територіальної громади проведені видатки, які є не типовими у мирний час, а зумовлені збройною агресією росії проти України, на загальну суму 969 854 грн.
З них для зміцнення матеріально-технічної бази військових частин згідно Програми підтримки Збройних Сил: 911 480 грн. (субвенція з місцевого бюджету 600 000 грн., придбання матеріальних цінностей 311 480 грн.), на мобілізаційні заходи 58 374 грн.
Попри все, хочеться зазначити про виділені кошти з місцевого бюджету на реалізацію таких найбільших заходів і робіт.
Найменування витрат :
РОЗВИТОК МЕРЕЖІ ЦНАП:
«Капітальний ремонт частини приміщень для розміщення центру надання адміністративних послуг Чернелицької селищної ради по вул. Незалежност, 4А смт. Чернелиця Івано-Франківської областіі.» 325 078 грн. з них обласні кошти – 125 000 грн. кошти місцевого бюджету 200 078 грн.
«Облаштування території біля адмінбудинку (ЦНАПу) в селищі Чернелиця по вул. Незалежності 4А, Коломийського району Івано-Франківської області» 200 000 грн
ІНШІ ЗАХОДИ У СФЕРІ МЕДИЦИНИ - 516 170 грн. в т.ч.
«Капітальний ремонт приміщень ФАП (фельдшерсько-акушерського пункту ) с. Вільхівці Чернелицької селищної ради.» 212928,42 грн. з них 194 000 грн. обласні кошти
Придбання металопластикових дверей для приміщень ФАП (фельдшерсько-акушерських пунктів) Чернелицької селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області 132 800 грн кошти місцевого бюджету.
Придбання меблів та будівельних матеріалів для облаштування ФАПів Чернелицької територіальної громади 159 694 з них 20 000 грн.кошти обласного бюджету , 139 694 грн. кошти місцевого бюджету.
Утримання та доріг загального користування місцевого значення 702 902 грн. З них кошти обласного бюджету 409 245 грн.
293 657 грн. - місцевий бюджет.
43 600,0 грн. – на придбання джерела резервного живлення
Зарядні станції - 4 шт ;
Гучномовці та обладнання - 116 362 грн.
З Бюджету селищної ради виділено кошти на підтримку
КП « Теплосервіс « у сумі 3 518 9514 грн.
Основні статті видатків:
Оплата праці з нарахуванням 43 633 565 грн.
Придбання матеріалів 2 545 589 грн.
Харчування 856 527 грн.
Оплата послуг ( крім комун.) 1 724 626 грн.
Оплата відрядних 24 096 грн.
Оплата теплової енергії 936 311 грн.
Оплата електричної енергії 1 535 316 грн.
Оплата природного газу 1 173 145 грн.
Оплата інших видів палива 407 324 грн.
Соціальні виплати : 1 277 230 грн.
Оздоровлення 140 000 грн
Мат. доп. 1 106 852 грн.
Поточні трансферти 690 806 грн
Військ 600 000 грн.
Казнач 30 000 грн.
Центр пробації 6 000 грн.
Відд. Поліції 55 000 грн.
Напрямки видатків :
ОСВІТА 37 227 336 грн.
З них кошти субвенції 21 345 601 грн.
кошти місцевого бюджету 15 881 735 грн.
з/плата субвенція 21 345 601 грн.
Місцевий бюджет 10 725 000 грн.
Придбання матеріалів 913 953 грн
З них 54 200 грн обласні кошти
Харчування 939 547 грн
Субвенц. З ДБ 83 020 грн
Місц. Бюдж. 856 527 грн.
Оплата послуг 534 535 грн.
Оплата енергоносіїв 2 934 441 грн.
Органи управління 10 878 618 грн
з/плата 8 905 330 грн
придбання матеріалів 230 638 грн.
Оплата послуг 201 726 грн.
Оплата відрядних 23 796 грн.
Оплата енергоносіїв 870 199 грн.
Кап видатки ( ЦНАП) 595 078 грн. (125 000 обласні )
Соціальна сфера 1 539 811 грн.
з/плата 256 369 грн.
придбання матеріалів 54 199 грн.
оплата послуг 96 044 грн.
соц.виплати 1 133 199 грн.
КУЛЬТУРА 2 213 397 грн.
з/плата 1 912 580 грн.
придбання матеріалів 144 318 грн.
оплата енергоносіїв 100 455 грн.
оплата послуг 56 050 грн.
ПМПО 639 510 грн.
з/плата 572 992 грн.
придбання матеріалів 66 518 грн.
БЛАГОУСТРІЙ 1 571 480 грн.
З них:
обласні кошти 509 246 грн.
місцевий бюджет 1 062 234 грн.
придбання матеріалів 310 810 грн.
оплата послуг 804 414 грн.
кап. рем. дороги с. Вільх. 309 245 грн.
ДИТЯЧИЙ майд. 97 208 грн.
СТРУКТУРА ВИДАТКІВ
по старостинських округах: 56 183 784 грн.
СТ.ОКРУГ - Дубки 5 037 698 грн.
Репуженці 569 822 грн.
СТ. ОКРУГ - Далешево 7 589 338 грн.
Колінки 685 080 грн.
СТ,ОКРУГ - Вільхівці 5 426 008 грн.
СТ.ОКРУГ - Корнів 3 620 123 грн.
СТ.ОКРУГ - Кунисівці 5 620 803 грн.
СТ.ОКРУГ - Копачинці 6 517 797 грн.
СТ.ОКРУГ - Чернелиця 19 222 412 грн.
Видаткова частина Бюджету Чернелицької селищної ради сформована згідно рішення сесії селищної ради Про Бюджет на 2024 рік та прийнятих змін до Бюджету.Всі видатки бюджету селищної ради здійснюються в межах кошторисних призначень та контролюються Державною Казначейською службою України.
У звітному періоді 2024 року з бюджету Чернелицької селищної ради проведено видатків:
- на загальну суму 57 140 915 грн або 95,8 відсотка до річних призначень з урахуванням змін,
з яких, за загальним фондом –
54 620 786 грн або 96,8 відсотка, спеціальним 2 520 129 грн або 78,7 відсотка до річних призначень з урахуванням внесених змін
У порівнянні з 2023 роком обсяг видатків бюджету зменшився на 1 234 389 грн, або на 2,11 відсотка.
У 2024 році забезпечено своєчасну та в повному обсязі
виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що
фінансуються з місцевого бюджету. Крім того для погашення заборгованості по заробітній платі працівників бюджетних установ , що фінансуються за рахунок освітньої субвенції , було виділено з місцевого бюджету кошти в сумі 1 042 276 грн. Заборгованість склала : 925 165 грн.
З місцевого бюджету фінансувались першочергові видатки відповідно до зареєстрованих фінансових зобов’язань.
Слід зазначити, що протягом 2024 року з бюджету
Чернелицької селищної територіальної громади проведені видатки, які є не типовими у мирний час, а зумовлені збройною агресією росії проти України, на загальну суму 969 854 грн.
З них для зміцнення матеріально-технічної бази військових частин згідно Програми підтримки Збройних Сил:
911 480 грн., ( субвенція з місцевого бюджету 600 000 грн., придбання матеріальних цінностей 311 480 грн. )
на мобілізаційні заходи 75 282 грн.
Попри все, хочеться зазначити про виділені кошти з місцевого
бюджету на реалізацію таких найбільших заходів і робіт :
Найменування витрат :
РОЗВИТОК МЕРЕЖІ ЦНАП:
«Капітальний ремонт частини приміщень для розміщення центру надання адміністративних послуг Чернелицької селищної ради по вул. Незалежност, 4А смт. Чернелиця Івано-Франківської областіі.» 325 078 грн. з них обласні кошти – 125 000 грн. кошти місцевого бюджету 200 078 грн.
«Облаштування території біля адмінбудинку (ЦНАПу) в селищі Чернелиця по вул. Незалежності 4А, Коломийського району Івано-Франківської області» 200 000 грн
ІНШІ ЗАХОДИ У СФЕРІ МЕДИЦИНИ 526 171 грн. в т.ч.
« Капітальний ремонт приміщень ФАП (фельдшерсько-акушерського пункту ) с. Вільхівці Чернелицької селищної ради.» 212928,42 грн. з них 194 000 грн. обласні кошти
Придбання металопластикових дверей для приміщень ФАП
( фельдшерсько-акушерських пунктів) Чернелицької селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області 132 800 грн кошти місцевого бюджету.
Придбання меблів та будівельних матеріалів, послуг для облаштування ФАПів Чернелицької територіальної громади 180 442,00 з них 20 000 грн.кошти обласного бюджету , 10 000,00 грн. благодійні кошти, 150 442,00 грн. кошти місцевого бюджету.
Утримання та доріг загального користування місцевого значення 702 902 грн. З них кошти обласного бюджету 409 245 грн.
293 657 грн. Місцевий бюджет.
43 600,0 грн. – на придбання джерела резервного живлення
Зарядні станції 4 шт ;
Гучномовці та обладнання -116 362 грн.
Облаштування поліцейської станції 106 162 грн.
З Бюджету селищної ради виділено кошти на підтримку
КП « Теплосервіс « у сумі 3 518 9514 грн.
Основні статті видатків:
Оплата праці з нарахуванням 43 633 565 грн.
Придбання матеріалів 2 545 589 грн.
Харчування 856 527 грн.
Батьківська плата 136 604 грн.
Оплата послуг ( крім комун.) 1 815 554 грн.
Оплата відрядних 24 096 грн.
Оплата теплової енергії 936 311 грн.
Оплата електричної енергії 1 535 316 грн.
Оплата природного газу 1 173 145 грн.
Оплата інших видів палива 407 324 грн.
Соціальні виплати : 1 277 230 грн.
З них: Оздоровлення 140 000 грн
мат. доп. 1 106 852 грн.
Інші вид. 30 378 грн.
Поточні трансферти 690 807 грн
З них: Військ 600 000 грн.
Казнач 30 000 грн.
Центр пробації 6 000 грн.
Відд. Поліції 55 000 грн.
Безоплат. отр. Осн.засоб. та матер. 735 850 грн.
Кап.видатки: 1 375 998 грн.
З них
Кап. Рем. ФАПу с Вільхівці 212 928 грн.
Кап рем. дороги с. Вільх. 309 245 грн.
Кап.рем. ЦНАПу 525 078 грн.
Інші кап. видатки 328 747 грн.
ВСЬОГО ВИДАТКІВ по заг. і спец. фондах 57 140 915 грн.
Напрямки видатків :
ОСВІТА 37 226 047 грн.
З них кошти субвенції 21 344 312 грн.
кошти місцевого бюджету 15 881 735 грн.
В т.ч.
з/плата субвенція 21 261 292 грн.
Місцевий бюджет 10 725 000 грн.
Придбання матеріалів 913 953 грн
З них 64 200 грн обласні кошти
Харчування 993 131,00грн
Субвенц. З ДБ 83 020 грн
Місц. Бюдж. 856 527 грн.
Б/плата 136 604 грн.
Оплата послуг 534 535 грн.
Оплата енергоносіїв 2 934 441 грн.
Інші видатки
Органи управління та заходи
запобігання надзвичайних ситуацій 11 127 076 грн
в т.ч.
з/плата 8 905 330 грн
придбання матеріалів 504 697 грн.
Оплата послуг 297 976 грн.
Оплата відрядних 23 796 грн.
Оплата енергоносіїв 870 199 грн.
Кап видатки ( ЦНАП) 525 078 грн (125 000 обласні )
Соціальна сфера 1 683 842 грн.
з/плата 256 369 грн.
придбання матеріалів 54 199 грн.
оплата послуг 96 044 грн.
соц.виплати 1 277 230 грн.
КУЛЬТУРА 1 463 842 грн.
з/плата 1 216 651 грн.
придбання матеріалів 144 316 грн.
оплата енергоносіїв 46 829 грн.
оплата послуг 56 046 грн.
БІБЛІОТЕКИ 749 556 грн.
з/плата 695 929 грн.
оплата енергоносіїв 53 627 грн.
ПМПО 639 510 грн.
з/плата 572 992 грн.
придбання матеріалів 64 898 грн.
оплата послуг 1 620 грн.
БЛАГОУСТРІЙ 1 571 480 грн.
З них:
обласні кошти 509 246 грн.
місцевий бюджет 1 062 234 грн.
В т.ч.
придбання матеріалів 408 028 грн.
оплата послуг 804 414 грн.
оплата енергоносіїв 147 000 грн.
кап. рем. дороги с. Вільх. 309 245 грн.
СТРУКТУРА ВИДАТКІВ
по старостинських округах: 55 190 892 грн.
СТ.ОКРУГ - Дубки 5 490 282 грн.
Репуженці 580 522 грн.
СО всього 6 070 804 грн.
СТ. ОКРУГ - Далешево 6 973 130 грн.
Колінки 655 082 грн.
СО всього 7 628 212 грн.
СТ.ОКРУГ - Вільхівці 5 363 555 грн.
СТ.ОКРУГ - Корнів 3 758 927 грн.
СТ.ОКРУГ - Кунисівці 6 210 515 грн.
СТ.ОКРУГ - Копачинці 6 476 416 грн.
СТ.ОКРУГ - Чернелиця 19 329 909 грн.
Хмелева 352 554 грн.
Всього 19 682 463 грн.
55 190 892 грн.
Субвенція 690 807 грн.
Безоплатне отримання 735 850 грн.
Батьківська плата 136 604 грн.
Безоплатна передача 386 762 грн.
Разом видатки: 57 140 915 грн.
Служба у справах дітей та соціального захисту
У Чернелицькій громаді мешкає 936 дітей, одинадцять з яких є дітьми-сиротами або дітьми, позбавленими батьківського піклування. Всі вони проживають у сім’ях опікунів/піклувальників. У минулому році знято з обліку дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування троє повнолітніх дітей, які отримали допомогу з місцевого бюджету у розмірі 38352грн. Ще 13 дітей перебувають на обліку як такі, що опинились у складних життєвих обставинах.
Задля контролю та координації роботи щодо соціального захисту дітей у громаді при виконавчому комітеті селищної ради працює комісія з питань захисту прав дитини. Протягом 2024 року було проведено 13 засідань даної комісії та розглянуто 71 питання, підготовлено проєкти рішень виконавчого комітету, як органу опіки та піклування селищної ради, щодо захисту прав та інтересів дітей
З метою недопущення порушення прав та інтересів дітей, профілактики ухиляння батьків від виконання батьківських обов’язків, виявлення дітей, які залишились без батьківського піклування, службою у справах дітей та соціального захисту селищної ради проводились перевірки та за їхніми результатами складено 20 актів обстеження та 25 індивідуальних планів соціального захисту дітей, які позбавлені батьківського піклування та перебувають у складних життєвих обставинах
До Міжнародного дня захисту дітей у Чернелицькій громаді проводились святкові заходи, в яких взяли участь понад 100 дітей. Для дітей було організовано різні розваги, спортивні та музичні ігри, конкурси. Всі учасники святкування отримали солодощі, які було придбано за кошти місцевого бюджету.
Протягом 2024 року за кошти з місцевого бюджету оздоровилось 16 дітей (140000 грн) та 4 дитини за кошти обласного бюджету
У минулому році надано статус дитини, яка постраждала внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів 19 внутрішньо переміщеним дітям з них 10 дівчат та 9 хлопців
Службою у справах дітей та соціального захисту у 2024 році було складено 13 Висновків про стан виховання, утримання і розвитку дитини, позбавленої батьківського піклування та здійснювався соціальний супровід трьох сімей, у яких є 11 дітей
Також протягом минулого року у рамках проєкту «Турбота про родину Героя» організовувався довіз , харчування та купівля солодких подарунків для дітей військовослужбовців, зниклих безвісти та загиблих захисників України. Діти брали участь у заходах, які проводились у музеї «Писанка» м.Коломия, кінотеатрі «Люм’єр» м.Івано-Франківськ, Резиденції Святого Миколая с.Грушів Коломийської ТГ.
До Дня Святого Миколая селищна рада закупила солодкі подарунки, які роздали 79 дітям пільгових категорій.
Спеціалісти служби у справах дітей та соціального захисту Чернелицької селищної ради здійснюють свою роботу у тісній співпраці із старостинськими округами та ювенальною первенцією
Протягом минулого року сплачено матеріальну допомогу громадянам, яким виповнилося 100 років - 3000 грн з місцевого бюджету та 10000 грн з обласного бюджету
Надано пільги з місцевого бюджету інвалідам по зору І та ІІ групи на оплату житлово-комунальних послуг у розмірі 26207 грн., проведено виплату допомоги з обласного бюджету учасникам ліквідації аварії на ЧАЕС для придбання ліків у розмірі 4170 грн
Протягом 2024 року було прийнято 591 заява від жителів громади: для надання пільг з державного бюджету - 40 звернень; субсидій - 77 звернень; різних видів допомог - 436 звернень; виготовлення посвідчень - 38 звернень;
на обласний Фонд інваліді - 28 звернень
На території громади проживають 112 внутрішньо переміщених осіб. Всі вони проживають у приватному секторі. Їм надавалася допомога у працевлаштуванні, підтримка у соціальному захисті, гуманітарна допомога.
Відповідно до Програми соціального захисту населення Чернелицької територіальної громади на 2021-2025 роки продовжувалася підтримка малозабезпечених сімей, дітей-інвалідів, дітей-сиріт, одиноко проживаючих громадян; виділялася фінансова допомога з місцевого бюджету на лікування жителям громади, на вирішення матеріально-побутових потреб та допомога на поховання
Всього Чернелицькою селищною радою протягом 2024 року надавалося 13 видів допомог
Всього за 2024 рік надійшло 277 звернення від жителів громади
Виплачено допомог на суму 1056500 гривень.
Заяви та звернення громадян для виплати допомог
№ з/п |
Вид допомоги |
Кількість звернень |
Сума грн |
1 |
До Дня Захисника і Захисниці України |
129 |
193500 |
2 |
На вирішення матеріально-побутових потреб; в тому числі |
60 |
529000 |
2.1 |
військовим, які служать |
20 |
62000 |
2.2 |
військовим які призвані у 2024р. |
11 |
165000 |
2.3 |
члени сімей військовослужбовців |
25 |
77000 |
2.4 |
демобілізовані |
4 |
12000 |
2.5 |
сім’ям загиблих |
10 |
175000 (на встановлення пам’ятників) 18000 (на поховання) |
2.6 |
Сім’ям зниклих безвісти |
4 |
20000 |
3 |
На лікування |
16 |
80000 |
3.1 |
військових |
13 |
65000 |
3.2 |
члени сімей військових |
3 |
15000 |
4 |
На вирішення матеріально-побутових потреб ветеранам війни в Афганістані |
9 |
9000 |
|
РАЗОМ |
214 |
811500 |
5 |
На вирішення матеріально-побутових потреб жителів громади |
7 |
21000 |
|
|
|
|
6 |
На лікування жителів громади |
59 |
197000 |
7 |
Допомога на поховання |
9 |
27000 |
|
РАЗОМ |
75 |
245000 |
|
ВСЬОГО |
277 |
1056500 |
Військовий облік по Чернелицькій ТГ
Загальна кількість військовозобов’язаних по громаді – 1655 осіб.
Призвано по Чернелицькій ТГ всього від початку повномасштабного вторгнення – 129 осіб
У 2024 році - 15 осіб
У 2024 році всього оповіщено військовозобов’язаних – 586 осіб
Станом на 01.01.2025 року по Чернелицькій ТГ
- зниклих безвісті – 7 осіб;
- загиблих – 11 осіб;
- демобілізованих – 23 особи
Військові, які демобілізовані, члени сімей зниклих безвісти, загиблих протягом 2024 року отримали допомоги:
- до Дня Захисника і Захисниці України - 34500 грн
- для вирішення матеріально-побутових потреб – 50000 грн
- на встановлення пам’ятних знаків – 175000 грн
Відзнаку Івано-Франківської обласної державної адміністрації та обласної ради – медаль «За заслуги перед Прикарпаттям» (посмертно) отримали 11 захисників
Орденом «За мужність» ІІІ ступеня (посмертно) нагороджено 7 захисників
Галузь освіти, молоді та спорту, культури
У 2024 році діяльність відділу освіти, молоді та спорту, культури здійснювалася в умовах правового режиму воєнного стану, спричиненого агресією російської федерації проти українського народу. Другий рік поспіль діти громади, як і всі українські школярі, навчаються у воєнних реаліях під звуки повітряних тривог. В умовах війни освітній процес зазнав значних змін і за формою, і за змістом. Щоденна загроза життю через російські ракетні обстріли негативно впливає на освіту та призводить до порушення права на її здобуття. У таких умовах освіта має адаптуватися до війни, задовольняти потреби дітей і бути доступною для всіх. У воєнних реаліях фокус уваги переміщений з академічних здібностей на підтримку і нормалізацію психічного стану здобувачів освіти. У таких умовах сьогодення важливим завданням постає знайти баланс між безпекою освітнього процесу та його якістю. Тож у звітному періоді діяльність відділу освіти, молоді та спорту, культури була спрямована на створення безпечних умов у закладах освіти та культури громади для відновлення освітнього процесу в очному форматі та забезпечення гарантованого права дітей на освіту. Діяльність відділу в звітній період здійснювалась в умовах правового режиму воєнного стану, спричиненого агресією російської федерації проти українського народу відповідно до плану роботи відділу.
За 2024 рік відділом було прийнято та опрацьовано 2560 од. вхідної кореспонденції, на 489 надано відповідь. Підготовлено 142 проєкти розпоряджень селищного голови, 14 проєктів рішень сесії та 18 проєкти рішень виконавчого комітету.
Проведено 17 нарад з керівниками закладів освіти, 7 з керівниками закладів культури.
Щоквартально проводиться моніторинг виконання закладами освіти вимог ст.30 Закону України «Про освіту», рекомендації надаються керівникам.
Відповідно до рішення виконавчого комітету ведеться Реєстр обліку дітей дошкільного та шкільного віку громади.
Щомісяця здійснюється аналіз реєстру даних про здобувачів освіти закладів загальної середньої освіти громади в базі ІСУО та АІКОМ для формування освітньої субвенції та аналіз роботи в ЄДЕБО.
Сформовано замовлення на підвищення кваліфікації педагогічних працівників галузі освіти та культури на 2024 рік.
Організовано роботу закладів освіти на отримання ліцензії для провадження освітньої діяльності за рівнями надання освітніх послуг, отримали ліцензії на провадження освітніх послуг всі заклади освіти.
Працівники відділу взяли участь у 18 семінарах та вебінарах.
Проведено атестацію 15 педагогічних працівників закладів освіти. Присвоєно кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 4 працівникам, підтверджено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії» - 6 працівникам, присвоєно педагогічне звання «старший вчитель» - 2 працівникам, підтверджено педагогічне звання «старший вчитель» - 5 працівникам, підтверджено 11 тарифний розряд єдиної тарифної сітки 1 працівнику, підтверджено 12 тарифний розряд єдиної тарифної сітки 1 працівнику.
З перших днів повномасштабного вторгнення всі працівники нашої галузі активно та організовано долучились до волонтерського руху, перетворивши заклади на центри волонтерської активності, які чітко та централізовано координувалися відділом.
Працівниками закладів освіти та культури разом з учнями, батьками, громадськістю вдалося зробити чимало. Плетіння маскувальних сіток, розгрузок, в’язаних шкарпеток, оберегів, випічка домашніх смаколиків. Взяли участь в акції до дня збройних сил України «Ярмарки для підтримки воїнів», це далеко не весь перелік справ виявлення громадянського обов’язку перед рідною країною.
Протягом року проведено благодійні акції і ярмарки закладами культури - 21 захід, закладами освіти - 16 заходів, зібрані кошти було передано на потреби Збройних сил України.
Освіта
Освітній процес у 2023/2024 навчальному році здійснювався в умовах збройної агресії рф, тому одним із пріоритетів було: забезпечення належного рівня безпечності перебування здобувачів освіти та працівників в закладах освіти та належної якості освіти в умовах очного навчання; збереження матеріально-технічної бази закладів освіти; формування ефективної мережі, для забезпечення потреб здобувачів освіти; забезпечення виконання заходів пожежної безпеки у закладах освіти.
Одним із важливих завдань у забезпеченні дошкільної освіти є створення необхідних умов для забезпечення рівного доступу дітей віком від 3-х до 6(7) років до якісної дошкільної освіти.
Мережа закладів дошкільної освіти громади у 2024 року складалася із 7 структурних дошкільних підрозділів при закладі загальної середньої освіти, в яких, згідно списків виховувалось 103 дітей дошкільного віку.
У 2024 році дошкільною освітою охоплено 103 дитини віком від 3 до 6 (7) років. Показник охоплення різними формами дошкільної освіти становить 92% від загальної кількості дітей, охоплення дітей 5 – річного віку - 96%. Кількість місць у закладах дошкільної освіти - 214, у них виховується 103 дітей. На 100 місцях виховується 49 дітей.
У закладах дошкільної освіти працює 30 працівники, з них 16 педагогічних працівників.
Назва ТГ |
Звільнені від оплати на 100% |
|||||||
Діти-сироти і позбавлені батьк пікнув. |
Діти-напівсироти |
Діти-інваліди |
Діти з мало- забезп. сімей |
Діти з бага- то дітних сімей |
Діти учасників АТО |
Діти переселенців |
Діти чорнобильців |
|
Чернелицька селищна рада |
0 |
0 |
1 |
9 |
0 |
9 |
5 |
0 |
В закладах дошкільної освіти здійснюється забезпечення якісним, збалансованим харчуванням з виконанням натуральних норм та дотриманням санітарно-гігієнічних умов приготування та зберігання продуктів харчування. Організовано триразове харчування дітей, вартість у 2024 році - 80,00 грн. на день, 40 грн батьківська плата, 40 грн за рахунок бюджету.
Назва ТГ |
Звільнені від оплати на 50% |
||||||||
Діти-сироти і позбавлені батьк пікнув. |
Діти-напівсироти |
Діти-інваліди |
Діти з мало- забезп. сімей |
Діти з бага- тодітних сімей |
Діти учасників АТО |
Діти переселенців |
Діти чорнобильців |
||
Чернелицька селищна рада |
0 |
0 |
0 |
0 |
19 |
0 |
0 |
0 |
|
В умовах війни значних змін зазнала і форма надання освітніх послуг мешканцям громади, адже збереження життя дітей стало пріоритетним. З цією метою на початку серпня 2024 року задля створення безпечного освітнього середовища на випадок виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з військовими діями на території громади, працівники відділу взяли участь у моніторингу 7 закладів освіти на наявність в них захисних споруд цивільного захисту. Протягом 2024 року Чернелицька селищна рада працювала над покращенням матеріально-технічного забезпечення та облаштування укриттів. Так, було заключено договір на використання підвалу магазину для укриття учасників освітнього процесу Дубківської гімназії. На ці потреби було виділено 7000 гривень з місцевого бюджету та з обласного бюджету.
Протягом року адміністрації закладів активно співпрацювали з батьками щодо залучення їх до освітнього процесу.
На кінець 2023/2024 навчального року в 7 закладах загальної середньої освіти Чернелицької селищної ради функціонувало 55 класів , що на 2 менше протягом попереднього року, в яких навчався 516 учнів. З вересня 2024/2025 навчального року в 53 класах в 7 закладах загальної середньої освіти розпочали навчання 491 учень. Середня наповнюваність класів складає – 9.2 учнів. Найвищий показник має Чернелицький ліцей – 14,4 учнів, Далешівський ліцей – 8.9, Дубківська гімназія – 8,4, Кунисівська гімназія – 6.5, Копачинська гімназія – 7,8, Вільхівська гімназія – 6.6, та в Корнівській гімназії-8,8.
Загальна площа всіх приміщень закладів загальної середньої освіти громади складає 15456 м2.. Для забезпечення навчально-виховного процесу функціонує 745 навчальних кабінетів загальною площею 5026 м2.
З метою створення комфортних умов для навчання дітей з особливим освітніми потребами заклади загальної середньої освіти громади оснащені пандусами. В закладах створені належні умови для навчання 8 дітей з особливими освітніми потребами у 8 класах. В Чернелицькому ліцеї та Кунисівській , Дубківській та Корнівській гімназії ресурсна кімната частково укомплектована обладнанням загального корекційного призначення.
Проводиться щотижневий моніторинг учнів з числа внутрішньо переміщених осіб. Так на кінець 2024 року кількість дітей цієї категорії склала 23 учнів.
Робота з питань соціального захисту здобувачів освіти, профілактики правопорушень, злочинності, насильства та жорстокого поводження у 2023/2024 навчальному році була спрямована на виконання Законів України «Про освіту», «Про загальну середню освіту», «Про охорону дитинства», Закону щодо протидії булінгу, «Про позашкільну освіту».
Профілактичну роботу з питань протидії булінгу (цькування) можна вважати частково ефективною, тому що існують об'єктивні труднощі, що знижують ефективність профілактичної роботи: низький рівень освіченості батьків, їх невміння і небажання змусити дитину вчиться і дотримуватися правил поведінки навчального закладу. Треба зазначити, що була скарга в департамент освіти і науки Івано-Франківської ОДА з відеофіксацією конфліктних ситуацій ( 4 відеофайли) в Чернелицькому ліцеї. Дані випадки розглядалися Радою профілактики Чернелицького ліцею, комісією департаменту освіти і науки Івано-Франківської ОДА та Національною поліцією. З метою недопущення подібних ситуацій відділом освіти, молоді та спорту, культури Чернелицької селищної ради спільно з ювенальною поліцією у вересні 2024 року проведено навчання з керівництвом, педагогічним та учнівським колективами Чернелицького ліцею з питань дотримання вимог чинного законодавства щодо Порядку реагування на випадки булінгу (цькування).
З метою психологічної підтримки дітей та відновлення їх психоемоційного стану в умовах постійної воєнної агресії з боку російських окупантів, в закладах загальної середньої освіти громади проводилися індивідуальні та групові психологічні консультації для батьків та дітей. Проводилися екскурсії для дітей. З 22 по 29 вересня 2024 року 20 дітей пільгових категорій з закладів освіти Чернелицької селищної ради, а саме: діти учасників бойових дій, діти загиблих героїв, діти з малозабезпечених сімей, багатодітних сімей мали можливість відпочити та оздоровитися в м. Еделені (Угорщина).
Цей проєкт було зреалізовано завдяки робочій поїздці делегації Коломийської районної ради до Республіки Польщі (Gmina Zdunska Wola). До складу делегації входив селищний голова Чернелицької територіальної громади Іван Скрип’юк, який налагодив співпрацю з польськими та угорськими колегами. Бургомістр Oszkar Molnar м. Еделені (Угорщина) люб’язно згодився прийняти 20 дітей та чотирьох супроводжуючих вчителів нашої громади.
Чернелицька селищна рада взяла на себе фінансування довезення дітей, страхування життя та здоров’я дітей і педагогів, а угорська сторона - перебування дітей у таборі, проживання, харчування, проведення екскурсій та відпочинок.
Дорослі та діти мали можливість ознайомитися з визначними місцями і пам'ятками історії країни, відвідати в м.Еделень школи, басейн, замок, музей та були організовані цікаві пізнавальні подорожі.
Дякуємо угорським колегам за таку співдружність між нашими народами і думаємо, що після нашої Перемоги ми з радістю чекаємо угорських дітей у нас в громаді.
Станом на 01 вересня 2024 року в закладах освіти громади працює 128 педагогічних працівників. З них – 12 сумісників, 6 молодих спеціалістів, 12 пенсіонерів. 50% педагогів закладів загальної середньої освіти громади мають вищу категорію, 25% - першу, 6% - другу, 7% - "спеціаліст".
Педагогічні колективи громади постійно прагнуть до підвищення свого професійного рівня, беручи участь в різних освітянських ініціативах.
У 2024 році відділом було видано 61 документ про базову загальну середню освіту. З них 49 документів про базову загальну середню освіту загального зразка та 12 документів про базову загальну середню освіту з відзнакою. З них документ про освіту (електронний варіант)про здобуття початкової освіти – 50, про здобуття повної загальної середньої освіти 34 документи з них за високі досягнення у навчанні нагороджено "Золотою медаллю" – 4 учнів Чернелицького та Далешівського ліцеїв, Срібною медаллю- 2 учні .
Одними із пріоритетних напрямків діяльності закладів загальної середньої освіти громади була робота з обдарованими дітьми.
89 учнів із 7 закладів прийняли участь у ІІ етапі Всеукраїнських учнівських олімпіад, що становить 26% від загальної кількості учнів закладів загальної середньої освіти громади, в тому числі.
Переможцями ІІ етапу Всеукраїнських учнівських олімпіад стали 6 учнів, що становить 6 % від загальної кількості учасників та 2% від загальної кількості учнів закладів загальної середньої освіти громади.
Для участі в IІІ етапі (обласному) Всеукраїнських учнівських олімпіад із навчальних предметів не визначено жодного переможця .
У Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської творчості імені Тараса Шевченка у ІІ етапі взяло участь 12 учасників з 3 закладів освіти, що становить 6 % від загальної кількості учнів закладів загальної середньої освіти громади.
У Міжнародному мовно-літературному конкурсі учнівської та студентської творчості української мови імені Петра Яцика у ІІ етапі взяло участь 11 учасників з 4 закладів освіти.
Невід’ємною складовою системою безперервної освіти є позашкільна освіта, спрямована на розвиток здібностей та обдарувань вихованців, учнів і слухачів, задоволення їх інтересів, духовних запитів і потреб у професійному визначенні.
З 2024 року в громаді успішно функціонували 28 гуртків художньо-естетичного та національно-патріотичного напряму, в яких виховується 432 дітей, що становить 83% від загальної кількості дітей шкільного віку громади.
Всі заклади мають доступ до мережі Інтернет та обладнані безпровідною локальною мережею Wi-Fi. Задля якісної організації освітнього процесу з використанням технологій дистанційного навчання в умовах правового режиму воєнного стану у всіх закладах діють спеціальні платформи.
У закладах освіти функціонує 9 комп’ютерних класів, в яких наявні 42 ПК, 1 ПК на 8 учнів. Забезпеченість закладів мультимедійними комплексами – 35 %, забезпеченність педагогічних працівників персональними комп’ютерною технікою - 78 %.
Протягом звітного періоду проводилась належна робота щодо реалізації принципів соціального захисту учасників навчально-виховного процесу в закладах освіти громади. Зокрема, 1 дитина – сиротам надано одноразову грошову допомогу по досягненню 18-річчя на загальну суму 16800,00 грн.
На виплату заробітної плати з нарахуваннями педагогічним працівникам установ заплановано – 21 210 400,0 грн., а видатки склали 22 249 475,58 грн.
З місцевого бюджету-1 039 075.58 борг-925 165,03.
На виплату заробітної плати з нарахуваннями технічному персоналу та працівникам садочків заплановано – 10 725 000,0 грн., а видатки склали 9 681638,0 грн.
На придбання предметів, матеріалів, обладнання та інвентарю заплановано – 4 350 000,0 грн., а використано 5 136 735,58 грн.
На оплату комунальних послуг заплановано –2 500 000,0 грн., а видатки склали – 2 934 440,0 грн., з них на оплату:
- електроенергії заплановано – 1 млн грн., а використано - 740 660,0 грн.,
- інших енергоносіїв заплановано:
- природний газ 600 000 грн., а використано – 850 144 грн.
- теплопостачання 600 000 грн., а використано – 936 311 грн.
На продукти харчування заплановано – 850 000,0 грн., видатки склали 773 507,0 грн.
Міжнародною організацією ЮНІСЕФ у 2024 році закуплено для закладів освіти матеріали в укриття та обігрівачі, куллери, ємності для води та генератори.
Господарча діяльність у 2024 році була спрямована на зміцнення матеріально-технічної бази закладів освіти, здійснення технічного нагляду за поточними ремонтами в установах, на нагляд за безаварійною експлуатацією будівель і об'єктів, опалювальних систем та інженерних споруд в закладах освіти, підготовки їх до роботи в осінньо-зимовий період та до нового навчального року, забезпеченню дотримання правил пожежної безпеки в закладах освіти.
На сьогодні в Україні триває активний процес системної трансформації освітньої галузі для забезпечення нової якості загальної середньої освіти. 19 грудня 2023 року на черговій сесії Чернелицької селищної ради було прийнято рішення " Про затвердження Плану трансформації мережі закладів освіти Чернелицької селищної ради на 2023-2025 р.р."
На 2024/2025 навчальний рік планувалося перетворити Корнівську гімназію, Вільхівську гімназію у філії опорного закладу Чернелицького ліцею, Далешівський ліцей реорганізувати в гімназію. Було винесено на 29 сесію восьмого демократичного скликання ( від 13.08.2024 року) проєкти рішень про утворення опорного закладу « Чернелицький ліцей Чернелицької селищної ради Коломийського району Івано-Франківської області» та реорганізацію у філії опорного закладу Корнівської та Вільхівської гімназій. Також винесено було проєкт рішення про пониження ступеня Далешівського ліцею. Однак депутати не підтримали дані питання.
Однак в школах недостатньо організована гурткова робота, проблемою є відсутність сучасних спортивних залів в усіх школах, що не дає можливості повноцінно організувати спортивні секції. Також необхідно і надалі модернізувати технічну інфраструктуру існуючих закладів, провести ремонти шкільних їдалень, дообладнати харчоблоки у відповідності до системи НАССР, здійснити заходи з термомодернізації і енергозбереження приміщень шкіл, привести їх у відповідність до сучасних санітарно-гігієнічних вимог та безпечних умов перебування.
Необхідне постійне оновлення матеріально-технічної бази дошкільних установ: придбання постільної білизни, посуду, техніки і обладнання, проведення ремонтів, влаштування протипожежних і охоронних систем сповіщення, систем блискавкозахисту.
Сучасне функціонування закладів освіти - не тільки заробітна плата педагогів та кошти на захищені статті. Основне завдання – це надання якісних освітніх послуг, створення сучасного освітнього середовища, комфортних умов для навчання учнів, у т.ч. і для дітей з особливими освітніми потребами.
Відділом освіти, молоді та спорту, культури були проведені такі заходи до
- День Героїв Небесної Сотні;
- День єднання;
- Міжнародний день рідної мови;
- Серцем єдиним, ми – Україна;
- Благодійні змагання з тенісу на підтримку ЗСУ;
- День пам’яті та примирення , Дня перемоги;
- День матері;
- День вишиванки;
- День Конституції;
- День Української Державності;
- День пам’яті захисників України;
- День Незалежності;
- «Пліч-о-пліч всеукраїнські шкільні ліги»;
- Розколяда.
Культура
В Чернелицькій територіальній громаді працюють 10 клубних закладів та 10 сільських бібліотек.
Робота закладів культури Чернелицької територіальної громади спрямована на збереження і розвиток української національної культури, активізації діяльності закладів культури шляхом збереження існуючої мережі і посилення їх ролі в процесах національно-культурного відродження, поліпшення їх матеріально-технічної бази.
Мережа культурних закладів є оптимальною, і при умові повноцінного функціонування спроможна забезпечити потреби населення громади у культурному обслуговуванні. Посадкова кількість місць - 2618. Культурно-освітню роботу в громаді здійснюють:
- 4 будинки культури, це в селах Вільхівці, Дубки, Копачинці та селище Чернелиця та 6 клубів, це в селах Колінки, Далешове, Репужинці, Корнів, Кунисівці та Хмелева.
- 10 публічних бібліотек з в селах Вільхівці, Дубки, Колінки, Далешове, Репужинці, Корнів, Кунисівці, Копачинці, Хмелева та в селищі Чернелиця. В громаді розвинена художня самодіяльність, як самовираження та реалізація творчих, професійних здібностей.
Будинки культури та бібліотеки протягом 2024 року спрямовували свою діяльність на задоволення культурних потреб жителів громади. Для цього при закладах культури працює 47 аматорських формувань, які відвідують 558 учасників.
В закладах культури громади, протягом 2024 року було проведено усього культурно - масових заходів – 411, кількість відвідувачів – 31040 осіб. У зв’язку з веденням воєнного стану в порівнянні з минулим роком кількість проведених масових заходів значно збільшилася.
Протягом 2024 року більшість заходів, які проводилися закладами культури, були до відзначення державних свят, благодійні заходи, розважальні заходи для дітей, національно-патріотичного спрямування та благодійні заходи на підтримку внутрішньо переміщеним особам та збройним силам України. Всього працює 10 клубних працівників та 5 бібліотекарів.
Бібліотечний фонд становить 65 248 примірник, протягом 2024 року надійшло 140 документів бібліотечного фонду, вибуло 0 примірники.
Зареєстровано 3299 користувачів. Видано 72 544 примірників. Бібліотека на селі є найбільш доступним культурним закладом для місцевої громади і виконує чимало місій. Це своєрідний довідковий, інформаційний та освітній центр, місце реабілітації соціально незахищених прошарків суспільства. Бібліотечні працівники підтримують народні традиції, постійно беруть участь в сільських, районних, обласних фестивалях, конкурсах.
Всього в бібліотеках працює 5 бібліотекарів. З них на ставку працює 5.
Основне завдання-це створення нових комфортних публічних просторів в закладах культури для різних соціо-вікових груп жителів громади, задля забезпечення населення культурними послугами.
До швидкісної мережі Інтернет підключено 1 бібліотека. Персональні комп’ютери – 4 одиниці, є потреба в придбанні ще кілька одиниць комп’ютерної техніки.
До швидкісної мережі Інтернет підключено до Чернелицької селищної бібліотеки для обслуговування населення, щодо надання консультативних послуг з питань цифровізації.
В умовах війни, яку розпочала російська федерація в Україні заклади культури громади стали своєрідними волонтерськими центрами для внутрішньо переміщених осіб. В закладах культури діяли центри по збору та видачі гуманітарної допомоги переселенцям. Бібліотеки стали інформаційними центрами для внутрішньо переміщених осіб, тут вони могли отримати інформацію та безкоштовний доступ до мережі Інтернет. Під час літніх канікул для дітей громади, в тому числі внутрішньо переміщених осіб було організовано щоденне цікаве дозвілля з іграми.
Працівники закладів культури Чернелицької громади організовували самі та долучалися до різноманітних благодійних акцій під час яких збирали кошти та гуманітарну допомогу для переселенців та на потреби воїнів Збройних сил України. Долучалися до пошиття розгрузок та спідньої білизни, плетіння маскувальних сіток, виготовлення консервів, випічки солодощів, хліба та інше на потреби ЗСУ.
Проблемою залишається відсутність директора Будинку культури у селищі Чернелиця, що зумовлює малу кількість проведених заходів. Необхідно також покращити матеріально-технічну базу бібліотек, продовжити їх трансформацію у громадські центри (інформаційні, культурні, просвітницькі, соціальні) задля задоволення потреб якнайширшого кола населення та вирішення ряду завдань, які сьогодні постають перед суспільством. Матеріально-технічна база закладів культури майже не змінилась. Всі будинки культури та сільські клуби громади потребують поточних ремонтів, заміни вікон та дверей, ремонту дахів, встановлення систем опалення, термомодернізації, придбання сценічних костюмів, музичних інструментів. Потребують оновлення сценічного одягу.
Туризм
Туристична галузь має велике значення для розвитку економіки та соціальної сфери громади. Сільський зелений туризм є одним з найбільш перспективних і ефективних напрямків культурного розвитку. Сучасний туризм функціонує в умовах конкуренції
Кожна громада намагається пропагувати та популяризувати свою туристичну привабливість. В свою чергу, важливими факторами розвитку туристичної галузі громади є її природний та історичний потенціал.
Аналіз туристично-рекреаційних можливостей засвідчує, що Чернелицька громада має багатий природно-ресурсний потенціал, особливе географічне положення, багату культурно-історичну спадщину, що є сприятливим місцем для розвитку найрізноманітніших видів і форм туризму та відпочинку: культурно-пізнавального, природничо-пізнавального, спортивно-оздоровчого, відпочинково-розважального.
Мальовнича природа, особливості географічного положення та рельєфу, сприятливий клімат, багатство флори і фауни є також передумовою розвитку туризму в громаді.
Проблемним питанням, що гальмує розвиток сільського зеленого туризму є відсутність належних умов для розбудови рекреаційної інфраструктури села та відпочинку урбанізованого населення.
Зібрано матеріали по кожному населеному пункту: духовні, природні, історичні, кулінарні дані та інформація про майстрів. Готуємо презентацію кожного населеного пункту громади, враховуючи їх автентичність та ідентичність.
У громаді під охороною держави знаходиться пам'ятки архітектури та пам’ятки архітектури державного значення.
У селищі Чернелиця розташовані пам'ятки Чернелицький замок та костел.
Молодіжна політика
Одним із найважливіших напрямів роботи громади є активізація участі молоді в суспільному житті громади, підтримка молодіжних ініціатив, формування активної життєвої позиції, пошук і організація ефективних форм співпраці молоді із місцевою владою, участь молоді у прийнятті рішень.
Молодь громади активно приймала участь у житті громади. Підтримувала та організовувала заходи, спрямовані на виконання завдань молодіжної політики. Систематично інформували громадськість про свою діяльність та ухвалені рішення, оприлюднювала щорічний звіт про роботу молодіжної ради.
Очікуємо на пропозиції щодо залучення молоді до вирішення питань соціально-економічного, політичного та культурного життя громади, а також підвищення ефективності рішень місцевої ради, які впливають на життя молоді.
Фізична культура і спорт
Спорт і фізична культура є органічною складовою національної економічної системи, об’єктом регулювання, фундаментом культурної політики громади. Проводилися змагання в рамках ініціативи Президента Володимира Зеленського « Пліч-о-пліч», змагання з міні-футболу, у листопаді проводився турнір з настільного тенісу на підтримку Збройних сил України, акція «Біжу за Героя» та інші.
Здоровий спосіб життя в цілому, фізична культура і спорт, зокрема, стають соціальним феноменом, об’єднуючою силою і національною ідеєю, що сприяє розвитку сильної громади і здорового суспільства.
Фізкультурно-оздоровча і спортивна діяльність громади спрямована на те, щоб органічно поєднувати зусилля держави, його урядових, суспільних організацій, установ і соціальних інститутів. Долучилися до соціального проекту Президента України і Міністерства молоді та спорту України «АКТИВНІ ПАРКИ - ЛОКАЦІЇ ЗДОРОВОЇ УКРАЇНИ», «СПОРТ ДЛЯ ВСІХ». В рамках цього соціального проєкту отримали м’ячі для закладів освіти громади.
Спорт на всіх своїх рівнях є універсальним механізмом оздоровлення людей, способом їхньої самореалізації, самовираження і розвитку, а також засобом боротьби проти асоціальних явищ.
Так протягом двох років заходи по спорту проводяться з метою організації рухової активності громадян, інтеграції ветеранів в соціальне середовище, створення умов для зниження показників захворюваності, поліпшення якості та витривалості активного життя населення.
Матеріали та виконану роботу за 2024 рік у Далешівському ліцею
За кошти селищної ради було виконано ряд таких робіт:
- чистка вигрібної ями(5разів.);
- робота екскаватора (5 год.);
- залито відмостку (10кв.м.) 20 мішків цементу, 4 тони гравію.
Було виділено селищною радою кошти на паливно- мастильні матеріали(30 л.бензину),на ремонт шкільного приміщення та спортивної кімнати (20 тис.грн.)
За кошти селищної ради було придбано:
-дезинфікуючі засоби;
- волейбольні м’ячі (4);
- футбольні м’ячі (2);
- WI-FI TP-Link C24(3);
- електрична кухонна плита «FIESTA»;
- металодетектор.
На кошти мецената Смбатяна А.А.було придбано музичну апаратуру на суму (25 тис.грн.), а саме:
-музичні колонки (2);
- мікрофони(2);
- стойки для мікрофонів та колонок (3);
- пульт управління для музичної апаратури (1).
Смбатян А.А. посприяв у посадці нового саду, надавши саджанців на суму (10 тис.грн.).
За батьківські кошти було зроблено ремонти в класах, оформлено шкільну сцену.
Матеріали та виконана робота у Кунисівській гімназії:
- Для вхідних сходів :
- Цемент – 1 тонна 250 кг;
- Гравій – 8 тон;
- Дошки – 8 штук по 6 метрів;
- Дюбеля – 30 штук;
- Саморізи – 100+150 штук;
- Пісок – 4 тони;
- Вікна – 2 шт.
- Класна дошка – 1 штука;
- Посуд для їдальні – 10 000 грн;
- Матеріали для поточного ремонту – 10 000грн.
Матеріали та виконана робота у Чернелицькому ліцеї:
- 2 пластикових дверей та 5 пластикових вікон в укриття;
- Столовий посуд для шкільної їдальні та дошкільного підрозділу ліцею;
- Проведено заміну підлоги в спортивній залі (11 м. кв.) та в укритті;
- Проведено поточний ремонт приміщень ліцею та дошкільного підрозділу (фарба, шпаклівка, вапно і т.д.);
- Проведено заміну підлоги (плитка) в укритті.
Матеріали та виконана робота у Вільхівській гімназії:
- Миючі засоби – 606,00 грн.
- Здійснення поточного ремонту – 10362,00 грн.
- Ремонт мотокоси , жилка, масло – 1710,00 грн.
- Ремонт бензопили, ланц – 1240,00 грн.
- Свіч для комп’ютерного класу – 758,00 грн.
- Бензин – 1900,00 грн.
- Цвяхи, саморізи, болти, кран – 686,58 грн.
Матеріали та виконана робота у Корнівській гімназії:
- Поточний ремонт приміщень гімназії - 8998 грн.
- Дошка для підлоги в спортивний зал ,30мм - 1535 грн.
Матеріали та виконана робота у Дубківській гімназії:
- Ремонт укриття – 7 000 грн;
- Спортивний інвентар – 4 260 грн.
- Тенісний стіл – 7 700 грн.
- Для дошкільного підрозділу:
- Насос для котельні – 4 282 грн.
- Труба для димоходу – 1 888 грн.
- Фарбування ігрового майданчика – 3 602 грн.
- Для поточного ремонту школи фарбування та побілка коридорів – 2 000 грн.
- Придбання мотокоси – 4 398 грн.
Матеріали та виконані роботи в Копачинській гімназії:
- Привезено цемент 10 мішків та пісок для штукатурки котельні. Виконано зовнішню штукатурку працівниками гімназії , пісок ще є для внутрішньої штукатурки, цемент потрібно.
- Привезено 20 мішків цементу та шутер для заливки вхідних сходів . Роботи виконані працівниками гімназії , матеріали використані.
- Отримано для поточного ремонту фарби, розчинники і інше на суму 10 500 грн., виконані роботи працівниками гімназії, використані матеріали.
- Придбано кабель, розетки , короп і інше , встановлено працівниками гімназії.
- В котельні встановлено лічильник для твердого палива.
- Для роботи котельні привезено в липні дров – V60, 00000 м3
- Для порізки дров – ланци – 3 шт, бензин – 30 л., масло -на ланц 8 л., масло до бензини 2л.
- Отримали електричну плиту в їдальню- 11200 грн.
- Отримані навчальні книжки, журнали .
ЦНАП Чернелицької селищної ради
За період з 10.04.2024р. по 31.12.2024р. було зроблено:
- Витяги з РТГ- 586
- Витяги про зареєстрованих у житловому будинку осіб – 55
- Реєстрація місця проживання – 51
- Реєстрація місця проживання з одночасним зняттям – 49
- Знято з місця реєстрації – 30
- Актуалізація даних військовозобов’язаних – 210
- Надання відомостей з ДЗК у формі витягів – 39
- Надання відомостей про нормативно-грошову оцінку земельної ділянки – 34
- Проверифікувала 137 вулиць з 138 по Чернелицькій територіальній громаді.
Крім того подання щомісячної звітності в Державну Службу Статистики України, Державний реєстр виборців Коломийської РДА та Міграційну службу щодо померлих осіб та звірка погосподарських книг у старостинських округах.
Охорона праці, ЦЗ та техногенно-екологічна безпека.
- Підготовлено та проведено 7 засідань місцевої комісії ТЕБ та НС, де вирішувались актуальні питання щодо недопущення надзвичайних ситуацій та забезпечення нормальних умов життєзабезпечення населення громади в умовах воєнного стану, розроблено ряд документації та 7 Протоколів місцевої комісії ТЕБ та НС з питань цивільного захисту Чернелицької селищної ради.
- В усіх навчальних закладах громади перед початком року проведено навчання з евакуації учнів, вихованців та викладацького складу в разі оголошення «Повітряна тривога»
- Протягом року надано офіційних 84 листи відповіді інформації щодо ЦЗ та техногенної безпеки.
- Комісією по укриттях, спільно з фахівцями Коломийського РУ ГУ ДСНС щоквартально проведено обстеження ПРУ цивільного захисту та інших споруд ( найпростіших укриттів) навчальних закладів та установ освіти) та інших споруд, призначених для укриття населення (персоналу, працівників) які знаходяться на території Чернелицької селищної ради до яких складено акти обстеження в яких зазначені як (обмежено готові) та передані на Коломийську РДА а також закуплено на 9 сіл громади системи оповіщення населення (9 підсилювачів, 9 мобільних телефонів ( смартфонів) з програмою оповіщення, 17 гучномовців та 4 автономні зарядні станції для систем оповіщення в разі блекауту).
- Здійснено поточні ремонти 10-ти захисних споруд цивільного захисту (9 ПРУ, 1 найпростіше укриття) та доукомплектування резервним освітленням, ємкостями з питною водою, медичних аптечок першої допомоги, первинними засобами пожежогасіння, шанцевим інструментом, оновлено позначення споруд цивільного захисту (покажчиками руху та табличками).
- Організовано роботу 3-х консультаційних пунктів з питань ЦЗ в адміністративних приміщеннях старостів.
- З метою забезпечення населення громади першочерговими життєво- необхідними потребами та уникнення соціальної напруги, у разі припинення або порушення діяльності систем життєзабезпечення, пошкодження, виведення з ладу установ, з настанням зимових холодів, з метою запобігання випадків переохолодження людей та інших малозахищених верств населення забезпечено роботу 2-х Пунктів незламності та проведено практичне відпрацювання, за адресою: с-ще Чернелиця, вул. Незалежності,10А, вул. Незалежності, 20. в осінньо-зимовий період 2024-2025років на час дії воєнного стану.
- Відповідно до рішень Чернелицької селищної ради «Про створення місцевої пожежної охорони Чернелиця та добровільних пожежних команди» з метою запобігання виникненню пожеж на території населених пунктів громади та оперативного реагування здійснено 5 виїздів на гасіння пожеж(4-суха трава, 1-будинок), 3 виїзди в зимовий період на автомобільних шляхах та 26 виїзди з доставка води для верств населення.
- Розроблено плани евакуації, реагування, комплексний план заходів, план цивільного захисту Чернелицької селищної територіальної громади на особливий період, закуплено куточки в навчальні заклади та установи з цивільному захисті, розроблено розрахунки сил і засобів на випадок виникнення можливих надзвичайних ситуацій та проведення евакуації (тимчасового відселення) населення.
- Проведено обстеження котелень в закладах освіти на наявність пожежних щитів, вогнегасників, різної документації та проведено інструктажі з кочегарами.
- Проведено перевірки згідно з додержанням вимог нормативно-правових актів та нормативних документів у сфері охорони праці, цивільного захисту та техногенної безпеки Чернелицької селищної ради. За результатами складено Акти перевірки суб'єктів господарювання в яких вказано порушення вимог законодавства та нормативно-правових актів з охорони праці та промислової безпеки, висвітлено інформації з питань забезпечення пожежної безпеки у засобах масової інформації через інтернет сторінки офіційних сайтів Чернелицької громади з метою попередження випадків пожеж та різних надзвичайних ситуаціях.
Земельні ресурси та просторове планування
Протягом 2024 року була проведена робота щодо організації проведення аукціонів по передачі в оренду земельних ділянок. Була підготовлена та затверджена технічна документація на 4 земельні ділянки для виставлення права оренди на торги ( аукціони). Було проведено 3 аукціони / один не відбувся через відмову переможця аукціону/. Орендна плата по цих аукціонах склала 234 695 грн.
Крім цього, відповідно до чинного законодавства, було надано в оренду 2 земельні ділянки за межами с.Хмелева для сінокосіння та випасання худоби на основі розроблених проектів землеустрою.
Також в минулому році було укладено три додаткові угоди щодо продовження права оренди із збільшенням орендної плати. / за межами с.Колінки в урочищі «Милівка» площею 20.00 га, за межами с.Дубки в урочищі «Пропасть» площею 10,00 га та за межами с.Корнів в урочищі «Лиса» площею 58,20 га. /. Внаслідок цього до бюджету селищної ради в 2024 році було додатково залучено коштів на загальну суму 431 890 гривень.
В 2024 році з проводилась робота щодо розробки документації на нові земельні ділянки в порядку інвентаризації землі нашої територіальної громади. Всього за звітний період була виготовлена документація на 17 ділянок на території Чернелицької ОТГ.
Інвентаризація земельних ділянок в 2024 році.
с.Далешове - 3,40 га біля комплексу,
- 0,07 га господарський двір,
с.Дубки - 5,990 га зелений клин,
- 19,95 га біля старої ферми,
с.Репужинці - 17,433 га панашівка,
с.Вільхівці - 9,30 га толочний лан,
- 7.26 га кривцева,
с.Копачинці - 0,0954 га бібліотека,
с-ще. Чернелиця - 19.50 га гортань.
- 0,5329 га водонапірна башта,
- 0,63 га свинарник,
- 0,48 га кормоцех,
- 0.065 га молокопункт,
- 0,0693 га радіовузол,
- 0,0849 га будинок комунальний,
- 0,6506 га бувший комунгосп,
- 3,1155 га бувший табір
Земельним відділом Чернелицької селищної ради в 2024 проводилась робота, спрямована на об’єктивний та всебічний розгляд звернень громадян з питань регулювання земельних відносин, приватизації присадибних земельних ділянок та земельних паїв жителів нашої громади. За 2024 рік до селищної ради від наших жителів було подано 537 заяв. На усі подані заяви було підготовлено проекти відповідних рішень, які були прийняті на сесії селищної ради. Всі питання, що стосуються земельних відносин попередньо розглядались на постійній депутатській комісії селищної ради.
Крім цих звернень до селищної ради поступали відповідні заяви, клопотання від різних організацій по земельних питаннях по яких надавались відповідні відповіді та готувались проекти рішень.
В 2024 році була проведена експертна грошова оцінка земельної ділянки несільськогосподарського призначення площею 0,1337 га, що розташована за адресою: Івано-Франківська область, Коломийський район, селище Чернелиця, вулиця Хмельницького,13, на якій розміщена пекарня та відповідно до рішення сесії була продана власнику будівлі /Лаврів Михайлу Романовичу/ за 151 361 грн.
Протягом звітного періоду надійшло 48 звернень, що стосуються земельних питань. Всі звернення розглянуті в рамках чинного законодавства та надані відповіді заявникам у визначений термін. Крім того, спеціалістами земельного відділу надавались усні консультації громадянам та представникам підприємств щодо відведення та оформлення земельних ділянок в оренду для будь-якого цільового призначення, передбаченого законом, передачі земельних ділянок безоплатно у власність, викупу земельних ділянок, припинення користування земельними ділянками, та вирішення інших питань передбачених Земельним кодексом та іншими законами України у сфері земельних відносин. Протягом року представники відділу брали участь у розгляді та вирішенні 14 межових спорів з виїздом на місця.
Крім продажу земельних ділянок в 2024 році селищною радою проводився продаж приміщень та будівель комунальної власності. Так, в селищі Чернелиця через електронний аукціон була продана частина приміщення бувшого шкільного інтернату загальною площею 118 кв.м. Ціна продажу склала 267 095 грн./Переможець аукціону житель селища Чернелиця Лаврів Іван Степанович/. Також в 2024 році було виставлено на продаж приміщення бувшої бібліотеки в с.Хмелева. Про те, з технічних причин аукціон було відмінено. В даний час проводиться повторна оцінка цього майна і після цього дане приміщення буде продане через аукціон.
Статистичні дані
щодо земельних ділянок комунальної власності Чернелицької селищної ради, які надані в оренду та надходження від оренди землі.
/ окремо по населених пунктах громади/
Станом на 01.01.2025 р.
№ п/п |
Назва населеного пункту |
Площа оренди, га |
Річна сума оренди, грн.
|
1. |
смт.Чернелиця
|
195.6684 |
1 833 029.43 |
2. |
с.Колінки
|
104.6369 |
995 271.63 |
3. |
с.Хмелева
|
70.5432 |
989 592.90 |
4. |
с.Корнів
|
103.1286 |
948 892.19 |
5. |
с.Кунисівці
|
60.1041 |
815 251.06 |
6. |
с.Далешове
|
63.0153 |
673 867.91 |
7. |
с.Вільхівці
|
57.2316 |
408 897.45 |
8. |
с.Копачинці
|
26.9287 |
317263.64 |
9. |
с.Репужинці
|
40.7092 |
234 007.98 |
10. |
с.Дубки
|
38.4973 |
119 462.17 |
|
Всього:
|
760.4633 |
7 335 536.36 грн. |