Небезпека при виконанні робіт у замкнутому просторі
Небезпека при виконанні робіт у замкнутому просторі
Робота у замкнутому просторі може бути небезпечною для життя та здоров'я, оскільки може виникнути недостача кисню та надлишок шкідливих речовин. Ви можете отруїтися, задихнутися або стати жертвою вибуху.
Наочним прикладом замкнутого простору може служити закрита ємність з вузьким отвором для проходу. До нього відносяться відкриті люки, оглядові колодязі, каналізаційні колектори, трубопроводи, повітропроводи, закриті підвали та інші місця з недостатньою вентиляцією. Через розкладання осаду у каналізаційному колодязі, зливній ямі чи колекторі утворюється небезпечне повітряне середовище, де у великих концентраціях наявні такі небезпечні хімічні речовини як аміак, сірководень, метан, вуглекислий газ та ін.
Роботи, що виконуються у замкнутому просторі, належать до роботи з підвищеною небезпекою, до них застосовуються додаткові вимоги з охорони праці та видається наряд-допуск. Порушення в організації виконання цих робіт нерідко стають причинами нещасних випадків, більшість з яких має тяжкі наслідки. Через недостатній вміст кисню, наявні шкідливі хімічні речовини в повітрі, у людини виникають такі симптоми як запаморочення, нудота, блювання або смерть.
Звертаємо увагу керівників підприємств, установ, закладів, власників приватних будинків про небезпеку самовільного виконання робіт з очищення каналізаційних колодязів та необхідність залучення до виконання таких робіт спеціалізованих організацій, які мають відповідний дозвіл на виконання робіт підвищеної небезпеки: газонебезпечних робіт, робіт в колодязях, колекторах, замкнутому просторі. До виконання робіт в закритих просторах допускають осіб не молодше 18 років, які мають професійні навички, пройшли спеціальне навчання безпечним методам і прийомам виконання цих робіт та одержали відповідне посвідчення.
Необхідно пам’ятати! Спуск людей до колодязя дозволяється тільки у шланговому або ізолюючому протигазі. Виконувати роботи у замкнених просторах повинна бригада не менше ніж з трьох працівників. Під час спуску в колодязь, гноєзбірник або робочий канал, виконуючий роботу повинен надіти запобіжний пояс зі страхаючою мотузкою, яку повинен весь час тримати інший працівник, що знаходиться на поверхні. Перед початком робіт необхідно провести аналіз загазованості на наявність шкідливих та небезпечних речовин та при необхідності забезпечити їх вентиляцію.
Пам'ятайте, що безпека на роботі є надзвичайно важливою! Не ризикуйте своїм життям та здоров'ям і дотримуйтеся всіх правил та інструкцій з охорони праці.